Bilgi Tüneli

Instagram, Ekran Görüntülerinin Alındığını Kullanıcıya Bildirir Mi ?

Instagram, Ekran Görüntülerinin Alındığını Kullanıcıya Bildirir Mi ?

İnstagram biliyorsunuz ki günümüzde en çok tercih edilen sosyal medya platformlarından birisi olmaktadır. Özellikle fotoğraf paylaşma konusunda ilk sırada yer aldığını da belirtmek isteriz. Bunun yanı sıra sizin hesabınız ister herkese açık isterse de özel olsun hiç fark etmez ana akışınızda ya da hikayeleriniz de her türlü fotoğraf ile video paylaşımları yapabilirsiniz.

Instagram, Ekran Görüntülerinin Alındığını Kullanıcıya Bildirir Mi

Hatta direkt olarak mesaj yolu sistemi ile de içeriğinizi özel olarak da paylaşım yapabilirsiniz. İnstagram dünya çapında en popüler uygulamalardan birisidir ve bir içeriği ziyaret etmek için içeriğin izini kaydedebilirsiniz.

İnsanlar daha sonradan paylaşmak ya da referans vermek amacı ile bazı içeriklerin ekran görüntüsünü almaktadır. Fakat buna dair eğer bir bildirim alırsanız o zaman birisinin içeriğinin ekran görüntüsünü de almak pek istemezsiniz değil mi ? Çünkü karşı taraf gözetlendiğini düşünebilir.

Instagram Ekran Görüntülerini Nasıl İşler?

İnstagram üzerinden ekran görüntüsü aldığınız zaman bu bildirim kullanıcıya bildirilir mi ? diye soracak olursanız aslında şöyle cevap vermek daha doğru olur hangi içeriğin ekran görüntüsü aldığınız ve bu içeriğin ise uygulamada nerede bulunduğuna bağlı bir durumdur.

Bildirim Vermeyen Instagram Ekran Görüntüleri

İnstagram üzerinde birden fazla içeriği ekran görüntüsü yapıp aldığınız zaman kullanıcıya bunun bildirimi yapılmaz. Eğer içerik paylaşılabilir bir içerik ise o zaman bunun ekran görüntüsünü alabilir ve paylaşım yapabilirsiniz.

Bu alanda göndereceğiniz içerikler için ekran görüntüsü almanız herhangi bir şekilde yasak değildir ve bildirim oluşturmaz. Hem özel hem de herkese açık olan İnstagram hesapları için bu geçerli bir durumdur.

Ekran Görüntüsü Alındı Bildirimlerinden Nasıl Kaçınılır?

Bir kullanıcıdan eğer ekran görüntüsü alacaksanız ve bundan haberi olmasını istemiyorsanız o zaman algıyı önlemenin yolunu hemen sizlere anlatalım.

  • Uçak moduna telefonunuzu alın ve sonra ekran görüntüsü alın.
  • Uygulama yerine bir web tarayıcısında gönderinin ekran görüntüsünü alın.
  • Ekranınızın fotoğrafını çekin.

Bu yöntemleri uyguladığınız takdir de herhangi bir şekilde bildirim oluşturmadan gönderiyi almış olursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ