Bilgi Tüneli

İnstagram Önerilen Gönderiler Nasıl Kapatılır ?

İnstagram Önerilen Gönderiler Nasıl Kapatılır ?

Instagram önerilen gönderiler nasıl kapatılır? Günümüz itibariyle Instagram kullanıcı sayısı bakımından oldukça iddialı bir konumda yer alan bir platformdur.

İnstagram Önerilen Gönderiler Nasıl Kapatılır

Dolayısıyla bu platformda yer alanlara yönelik çok sayıda farklı işlem de devreye girmektedir. Instagram kullanıcıların aramalarına göre kişiselleştirilebilen bir algoritmaya sahiptir. Dolayısıyla Instagram kullanıcıları sıklıkla önerilen gönderilerle karşılaşmaktadır.

Instagram her zaman kullanıcı odaklı bir şekilde gelişim gösterme hedefinde olan bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır. Esasında bu durum tamamıyla sizin Instagram platformunda vakit geçirirken yaptığınız aramalarla ilgilidir.

Yani yaptığınız aramalara göre Instagram size gönderi önermektedir. Elbette ki günümüz itibariyle Instagram önerilerin gönderileri kapatabilmek mümkündür. Peki, Instagram önerilen gönderiler nasıl kapatılır? İşte detaylar!

Instagram Önerilen Gönderileri Kapatma İşlemi

Esasında Instagram önerilerin gönderilerin kapatılması işlemi oldukça pratiktir. Bunun için sizin sayfanıza düşen gönderi önerisini reddetmelisiniz. Yani sayfanıza bir gönderi düştüğü zaman gönderinin sağ üst köşesine baktığınız zaman X işareti göreceksiniz. Öncelikli olarak buradaki X işaretine basarak gönderiyi reddedebilirsiniz.

Siz X işaretini tıklandığınız zaman karşınıza yeni bir ekran çıkacaktır.  Bu ekranda size önerilen gönderinin 30 günlük süreyle gizlenip gizlenmediği sorulmaktadır. Siz Instagram önerilen gönderiyi gizle sekmesini işaretlediğiniz zaman 30 günlük süre boyunca bu tarz gönderileri engellemiş olursunuz. Bütün bu bilgiler ışığında Instagram önerilen gönderilerin kapatılması işleminin son derece pratik bir şekilde tamamlanabildiğini rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ