Bilgi Tüneli

Superonline Modem Şifresi Değiştirme 2022

Superonline Modem Şifresi Değiştirme 2022

Türkiye’de TTNET’ten hemen sonra sonra gelen hem bireysel hem de kurumsal olarak kullanıcılarına Superonline ADSL ve Fiber internet hizmeti sunmaktadır. Superonline kullanan birçok kişi modem şifresini unutabiliyor ya da değiştirmek için modemin arayüzüne giriş yapmak istiyorlar. Bu yazımız da ise Superonline modem şifresi nasıl değiştirilir ? ve modem arayüzüne nasıl bağlanılır ? bunlara göz atacağız.

Superonline Modem Şifresi Değiştirme

Modem şifresi genel olarak değiştirme pek çok kullanılmasa da bazı durumlardan dolayı gerekli olabilmektedir. İlk defa internet bağlantısı yapılacağı zaman modeminizin hemen üstünde şifre yer alır ve bu şifre genellikle zordur. Hem harflerden hem de rakamlardan oluşmaktadır ki sizler şifreyi kolay bir hale getirmek için şifre değişikliği yapmanız gerekiyor.

Daha öncelerden şifrenizi paylaşmış olduğunuz insanların sizin internetinize bağlanmasını istemiyorsanız o zaman modem arayüzüne giriş yaparak şifrenizi çok kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Turkcell Superonline Modem Arayüzüne Nasıl Girilir?

Superonline modem şifrenizi değiştirmek istiyorsanız o zaman ilk olarak 192.168.1.1 ve 192.168.2.1 bu IP adreslerini kullanmanız gerekmektedir. İnternetinizin tarayıcısını açıyorsunuz ve daha sonra 192.168.1.1 girip Enter tuşuna basıyorsunuz. Eğer bunda bağlantı olmuyorsa 192.168.2.1 bunu deneyebilirsiniz.

Arayüzüne giriş yaptıktan sonra sizden hem kullanıcı adı hem de şifre isteyecektir. Eğer ilk defa modeminizin şifresini değiştirecekseniz o zaman kullanıcı adınız “admin” şifreniz ise “superonline” olmaktadır. Bunu yazarak panele giriş yapabilirsiniz. Fakat daha öncesinde bu bilgileri değiştirdiyseniz o zaman girmiş olduğunuz bilgileri girmeniz gerekiyor. Modem şifrenizi unuttu ise o zaman modeminizi sıfırlayabilirsiniz.

Superonline modeminizin arayüzüne giriş yapabilmeniz için mutlaka kullanıcı adınız ile şifrenizi bilmeniz gerekiyor. Hatırlamıyorsanız modeminize reset atabilirsiniz. Modeminize reset attıktan sonra modeminiz sıfırlanır ve giriş bilgileriniz ilk günkü gibi olur. Modeme reset atabilmek için iğne yardımı ile 10 ila 20 saniye arası basılı tutarak modeminize bu şekilde reset atmış olursunuz. Daha sonra bu şekilde yaptığımız için otomatik olarak modemimiz resetlenir ve artık giriş yapacağınız zaman kullanıcı adınız “admin” şifreniz ise “superonline” olmuştur. Artık çok kolay bir şekilde bu bilgileri girerek modeminizin arayüzüne giriş yapabilirsiniz.

Telefondan Superonline WiFi Şifre Nasıl Değiştirilir?

Bize gelen birçok sorulardan birisi de Telefondan nasıl Superonline WİFİ şifresi değiştirilir ? sorusu oluyor ve bunu arkadaşlar ister telefondan isterseniz de tabletten kolayca yapabilirsiniz. Aslında yapacağınız işlem bilgisayarda ki gibidir. Aşağıda vereceğimiz adımları uygulayarak WİFİ şifresini değiştirebilirsiniz.

Superonline WiFi şifresini telefondan değiştirmek için;

  • Telefonunuzdan veya tabletiniz den internet tarayıcısına giriş yapın.
  • Tarayıcınıza  192.168.1.1 yazın.
  • Bir panel açılacaktır ve kullanıcı adınız ile şifreyi girmeniz gerekiyor.
  • İster internet isterseniz de Yerel Ağ butonlarından birisine tıklayabilirsiniz.
  • Açılan sayfa üzerinden adınızı ve şifrenizi bu şekilde değiştirebilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ