Siemens Klima p4 Hatası Çözümü
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Siemens Klima p4 Hatası Çözümü

0

Son zamanlar da en çok kullanılan ve tercih edilen klima markası Siemens olmasına rağmen kronik olarak görülen problemlerin başında p4 arızası yer alıyor. Aslında bakarsanız Siemens markası kliması iyi bir markadır fakat kronik bir arızası olduğundan dolayı bu durum kullanıcıların ister istemez canını sıkıyor. Biz p4 arızası hakkında araştırma yaptık ve hatasının çözümünü bularak sizlerle paylaştık.

Siemens Klima p4 Hatası Çözümü

Siemens klimasında p4 hatasının anlamı klimanın inverter kompresörünün arızalandığını ve işlevini ise doğru bir şekilde yerine getirmediğini söyler. Eğer böyle bir hata ile karşılaşıyorsanız o zaman aşağıya yazmış olduğumuz sebeplerden dolayı bu hatayı alıyor olabilirsiniz.

  • Sistem de yer alan klimanın gazı kimyasalının yenilenmemesi ve klimayı düzenli bir şekilde temizlemiyor olmanız.
  • Düşük gelen voltaj sebebi ile kompresör devresinin yanması.

Şimdi arkadaşlar sorununuz ne olursa olsun hiç fark etmez. Bu parça çok önemlidir ve arıza yaptığı zaman hem sistem iyi çalışmaz hem de bir süre boyunca sesli olarak çalışır. Hatayı çözmenin tek yolu ise p4 parçasının değişmesi oluyor. Tamir edilebilir fakat parça hem çok pahalı hem de bu işlem güvenilir olmayabilir. Bu yüzden tamirle uğraşmak yerine direk olarak kökten çözüm olarak parçayı değiştirmek en iyi seçimdir. Parça değişikliğini ise yetkili servise yaptırabilirsiniz. Ya da Siemens’in kendi yetkili servisi var onları çağırıp taktırabilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir