Whatsapp Plus Nedir ? Whatsapp Plus Özellikleri Ve Nasıl Kullanılır ? 2024
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Whatsapp Plus Nedir ? Whatsapp Plus Özellikleri Ve Nasıl Kullanılır ? 2024

WhatsApp Plus, WhatsApp Messenger anlık mesajlaşma uygulamasının daha fazla seçenek ve özelleştirme seçeneği ekleyen değiştirilmiş ve resmi olmayan bir sürümüdür. Orijinal yaratıcısı, Rafalense takma adıyla bilinen ve birkaç yıl sonra projeyi terk etmesine rağmen, 2012’de bu geliştirmenin ilk versiyonunu yayınlayan bir İspanyol. Whatsapp ile aynı olan uygulama, doğrudan cep telefonumuzdan uygulamayı kullanması gereken başka bir kişiye kısa mesaj göndermenize, arama yapmanıza veya görüntülü arama yapmanıza olanak tanır.

Whatsapp Plus Nedir

Bu sürüm, kullanıcı topluluğu tarafından talep edilen ancak şu veya bu nedenle WhatsApp’ın henüz eklemediği belirli gizlilik, kişiselleştirme veya dosya paylaşım özellikleri ve ayarları ekler.

İçindekiler

Whatsapp Plus Özellikleri

WhatsApp Plus, işleyişi ile ilgili bir takım özelliklere sahiptir. İlk olarak, bu resmi bir uygulama değildir, ancak sahiplerinin izni olmadan WhatsApp kaynak kodundan geliştirilmiştir. Bu nedenle resmi Google mağazasında indirilemez, bazı apk indirme siteleri gibi alternatifleri kullanmalısınız. Bu aynı zamanda uygulamayı Google Play Hizmetleri aracılığıyla güncellemenin mümkün olmadığı anlamına gelir: yeni bir sürüm olup olmadığını kontrol eden ve manuel olarak yükleyen kişi siz olmalısınız.

Ayrıca WhatsApp Plus, WhatsApp’ın altyapısını izinsiz olarak kullandığından bazı sorunlar ve riskler bulunmaktadır. Yedekleme oluşturma ve bunları Google Drive’a kaydetme işlevi burada mevcut değildir, bu nedenle telefonun dahili deposunda yedekleme yapmanız ve ardından bunlara erişmek ve yönetmek için bir dosya yöneticisi indirmeniz gerekir. Öte yandan, bunun gibi modları kullanmaktan dolayı yasaklanma ve hesabınızı kullanamama riskiniz vardır.

Sırayla, son bağlantı zamanını, durumları gizleyebilir, görsel temalar uygulayabilir ve arayüzün veya duvar kağıdının görünümünü değiştirebilirsiniz. Yeni emojiler bulunur (ancak bunları yalnızca WhatsApp Plus kullanan kişiler görebilir), daha fazla biçimde ve daha büyük boyutta dosya göndermek için geliştirilmiş dosya paylaşım seçenekleri de mevcuttur.

Diğer bazı özellikler:

 • Büyük medya dosyalarını aktarın. Maksimum 30 Mb. Playstore’da bulunan resmi Whatsapp uygulaması en fazla 16 mb olan medya dosyalarının aktarılmasını sağlar. Ayrıca uygulamanın güncellenmiş sürümünde, nominal sayılarını artırmak için dosyaların boyutunu sıkıştırabilirsiniz.
 • Sesli ve görüntülü aramaları en fazla 60 dakika boyunca sürdürebilirsiniz. Resmi Whatsapp uygulamasında bu aramaları en fazla 30 dakika kadar yapabilirsiniz.
 • Program, menü tasarımı için birkaç görünüm seçeneğe sahiptir. Hoş manzara resimleri dışında diğer güzel seçenekler bulunmaktadır.
 • Ayarlar ekranını dahi kendinize göre özelleştirebilme seçeneği.
 • Tüm popüler emojilerden toplanan geniş bir ifade koleksiyonu.
 • “Görünmez” işlevini kullanma yeteneği. Son görülmenizi başka hiçkimse göremez.
 • Güncellemelerden sonra, metin mesajlarının sınırı artırılmıştır.
 • Yüksek düzeyde uygulama güvenliği. Touch ID desteğine sahip telefon sahipleri, parmak izlerini kullanarak Whatsapp’a girişi güvence altına alabilir.
 • Kullanıcılar, profil fotoğraflarını kimlerin görebileceğini sınırlayabilir.
 • Konumunuzu kısa mesajla gönderme.
 • Teslim edilen ve okunan mesajlarla ilgili bilgileri görüntüleme.
 • Başlıkların, simgelerin, kişilerin ve metin mesajlarının stilini özelleştirme.
 • Yüksek dosya ve ses aktarım hızı. Bu özellik resmi uygulamada da bulunmaktadır.
 • WhatsApp’ta yanlış şifre girerseniz sistem otomatik olarak ön kamerayı açar ve fotoğraf çeker.

Whatsapp Plus Nasıl Yüklenir?

İşletim sistemi sürümünüze bağlı olarak WhatsApp Plus’ı yüklemek için önce Android telefon ayarlarınıza gitmeniz ve bilinmeyen kaynaklardan uygulama indirme seçeneğini etkinleştirmeniz gerekir. Bu kurulumu, yüklü Android sürümünüzde nasıl yapacağınızı öğrenin. Daha sonra Whatsapp plus indirme işlemine başlayabilirsiniz.

Önceki değişiklikleri yaptıktan sonra, herhangi bir site aracılığıyla Whatsapp Plus APK dosyasını indirin. Bu internet sitelerine whatsapp plus indir şeklinde Google araması yaparak erişebilirsiniz.

 • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, Android sistem bildirimindeki Aç düğmesine tıklayın (farklı Android sürümlerinde bildirim türleri biraz değişebilir) veya cep telefonunuzun indirme dizinine gidin ve APK dosyasına tıklayın.
 • Sağ alt köşedeki Yükle’ye tıklayın.
 • Kurulum tamamlandıktan sonra tekrar Aç butonuna tıklayarak uygulamayı açabilirsiniz. Ayrıca uygulama listenizde uygulama ile alakalı bir bildirim olacaktır.
 • Yeni bir açılır pencere görünecektir, multimedya içeriğinize erişmek için WhatsApp Plus izinleri vermelisiniz. Kabul ediyorsanız İzin Ver’i tıklayın.
 • Artık uygulamanın ana ekranındasınız. Devam etmek için lütfen kabul et düğmesine tıklayınız.
 • Telefon numaranızı girin (ülke kodunu not edin) ve işleme devam etmek için İleri düğmesine tıklayın.
 • Telefon numaranızı doğru girdiğinizi onaylamanız gerekecek, onaydan sonra Tamam’a tıklayın.
 • WhatsApp Plus, verdiğiniz telefon numarasına size bir SMS mesajı gönderecektir. Bu SMS mesajı, numarayı doğrulamak için kullanılan ve bir sonraki pencerede istenecek olan altı haneli bir sayısal kod içerir. Numarayı girmenin iki yolu vardır: manuel olarak veya uygulamaya SMS’imizin içeriğini okuma izni vererek size zaman kazandıracak. Bu ikinci yöntemle ilgileniyorsanız, Devam’ı yanıtlamanız gerekir. Bu sizi ilgilendirmiyorsa, Şimdi Değil’i tıklayın.
 • SMS okuma izni vermeye karar verdiğimiz için, burada İzin Ver ‘e tıklayarak onaylamanız gerekecektir.
 • Şimdi sadece kullanıcı profilinizi oluşturmanız gerekiyor. Bir fotoğraf ve bir isim seçebilirsiniz. Hazır olduğunuzda İleri’yi tıklayın.

Halihazırda başka bir mod kullanıyorsanız, bu WhatsApp Plus’ı farklı bir telefon numarasıyla ayarlamanız gerekeceğini unutmayın, aksi takdirde iki istemci aynı anda çalışamaz (WhatsApp Plus ve WhatsApp Messenger gibi). Öte yandan, konuşmalarınızın önceden oluşturulmuş bir yedeğini geri yüklemek istiyorsanız, uygulamayı yükledikten sonra ancak açmadan önce bu yedeğin klasörlerini kopyalayıp WhatsApp Plus dizinine dosya yöneticisini kullanarak yapıştırmanız gerekecektir.

Gördüğünüz gibi kurulum çok zor değil, ancak Google mağazasından değil diğer kanallardan yapılması gerekiyor. Bu resmi olmayan bir uygulama olduğundan ve bu hizmetin bazı kullanım şartlarını ihlal ettiğinden, resmi Android mağazasında yasaktır. Bu nedenle alışkın olduğunuz adımlardan farklı adımlar atmalısınız.

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili