Adım Para Uygulaması Nedir ? Nasıl Kullanılır ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Adım Para Uygulaması Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Günümüzde adım atarak para kazanma uygulamaları oldukça popüler ve bu uygulamalardan ülkemizde en çok bilinenlerden biri Adım Para uygulaması. Biz de bu içeriğimizde sizler için Adım Para uygulamasını inceledik. Adım para uygulaması nedir ve nasıl kullanılır?

Adım Para Uygulaması Nedir

Adım Para, sosyal değişim yaratmak için hayır kurumlarını, bireyleri ve kurumsal sponsorları bir araya getiren sosyal odaklı, kâr amacı gütmeyen bir şirkettir. Uygulama, üyelerin her yürüdüğünde, koştuğunda, bisiklete bindiğinde, atladığında, dans ettiğinde veya insan merkezli herhangi bir etkinlik yaptığında satın almak istediği eşyalar için para kazanmasını sağlayan ücretsiz bir Android uygulamasıdır.

Adım Para’ın amacı, bir insan topluluğunun gün boyunca bir amaç doğrultusunda hareket etmesini sağlamaktır. Attığınız her adımın, yaptığınız her hareketin alışveriş için para kazandırdığı bir ortam yaratıldı.

Üyelerimiz yürüdüklerinde kazandığı paralarla uygulama marketinde bulunan ürünleri satın alabilirler. Uygulama mağazasında ise teknolojik eşyalardan giyime kadar birçok farklı ürün bulunuyor.

Üyeler egzersizlerini tamamladıklarında etkinliklerini sosyal medyada paylaşma seçeneğine sahiptir. Şu anda Adım Para’larını Facebook, Twitter veya Instagram’da paylaşabilirler. Paylaşım, destekledikleri amaç etrafında farkındalık yaratır, başkalarıyla bağlantı kurar ve sağlık için toplum bilinirliği oluşturur.

Adım Para Nasıl Kullanılır?

Adım Para uygulamasını kullanmak gerçekten çok basittir. Neredeyse yapmanız gereken tek şey uygulamayı telefonunuza yüklemek ve acil bir şekilde yürümeye başlamak. Uygulamaya üye olup giriş yaptıktan sonra uygulama Google hesabınıza bağlanır ve Google Fit ile senkronize bir şekilde çalışır.  Attığınız adım sayısı verilerini Google Fit üzerinden almaktadır.

Eksik veya yanlış adım sayımı gibi bir durum söz konusu değildir. Böylece attığınız her 1.000 adım başına 1.000 Adım Para kazanabilirsiniz. Daha sonra ise biriktirdiğiniz bu Adım Paralar ile uygulama marketi üzerinden alışveriş yapabilirsiniz.

Uygulama marketinde bulunan ürünler sürekli güncellenmekte ve yeni ürünler eklenmektedir.

Gerçekten Yürümek İçin Para Alabilir misiniz?

Yürüyüş alışkanlığınızı paraya dönüştürebilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz farklı uygulama ödülleri ve ödeme seçenekleri vardır. Fiziksel ve dijital ürünler, hediye kartları, hayır kurumu bağışları ve hatta diğer ödemeler gibi. Spor salonuna gitmenize bile gerek yok. Yerel bir kahve dükkanı gibi istediğiniz yerden başlayabilirsiniz.

Uygulamalar Neden Yürümeniz İçin Ödeme Yapıyor?

Egzersiz yaparak para kazanmak bir kazan/kazan durumudur. Kan basıncınızı düşürün, kilo verin ve puan kazanın. Kendi programınıza göre yürümek için ödeme alın.

Bunlar fitness uygulamalarından daha fazlasıdır. Ailenizden ve arkadaşlarınızdan para toplamadan hayır işi yapmanızı sağlarlar. Ve hatta köpekleri gezdirirken biraz daha fazla para kazanmanızı sağlar.

Adım Atarak Para Kazandıran Diğer Uygulamalar

Sweatcoin: Yürüyerek para kazanma fikrini uygulama pazarına sokan neredeyse ilk uygulamadır. Oldukça popüler ve güvenilirdir. Uygulamayı indirdikten sonra basit bir form doldurmanız gerekmektedir. Ardından adım sayacınıza bağlanması için gerekli izinleri vermelisiniz. Bu uygulamada attığınız her adım gayet doğru bir şekilde sayılır ve biriktirdiğiniz adımlarla Sweat Coin satın alabilirsiniz.

Runtopia: Bu uygulama geçtiğimiz seneye kadar Türkiye’de kullanılamıyordu fakat günümüzde ülkemizden de oldukça fazla sayıda kullanıcısı bulunuyor. Dilerseniz bu uygulama sayesinde de adım atarak para kazanabilir ve kendinize gayet kolay bir şekilde ek gelir yaratabilirsiniz. Bu uygulama ise ödemelerini Sports Coin adındaki kripto para birimi ile yapmaktadır. Dilerseniz bu kripto parayı kripto para cüzdanınıza çekebilir ve daha sonra nakit paraya dönüştürebilir, dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz.

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir