Facebook Onay Kodu Gelmiyor [Kesin Çözüm]
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Facebook Onay Kodu Gelmiyor [Kesin Çözüm]

“Facebook SMS “i etkinleştirmeyi denediniz ancak hizmeti etkinleştirmek için onay mesajı gelmiyor mu? O zaman belki bu makale size yardımcı olabilir. Facebook kod gelmiyor diyorsanız bu makalede çok şey öğreneceksiniz.

Facebook Onay Kodu Gelmiyor

Bir Facebook kullanıcısısınız ve “Facebook SMS” hizmetini etkinleştirmek mi istiyorsunuz? Ardından cep telefonu numaranızı girmeniz ve onay SMS’ini beklemeniz gerekir. Ne yazık ki, bu onay mesajının gelmediği sıkça görülmektedir. Peki facebook doğrulama kodu gelmiyor ise ne yapacaksınız?

Onay Mesajı Gelmezse

Hizmete kaydolmak istiyorsanız, aktivasyon onay kodunu içeren onay SMS’ini beklemeniz gerekir. Bu mesaj ulaşmazsa, bunun çeşitli nedenleri olabilir. Onay SMS’i gelmiyorsa bunun bir nedeni cep telefonu sağlayıcınız olabilir. Sağlayıcınızın Facebook SMS kaydı için menüde listelenip listelenmediğini önceden kontrol edin. Değilse, çalışmayabilir.

Sorun mobil sağlayıcınız değilse, yanlış bir numara girmiş olabilirsiniz. Bazen numarada bir hata olabilir. Sadece tekrar girin ve doğru yazıma çok dikkat edin. Onay SMS’ini almak için Facebook’a “f” harfli bir SMS göndermeniz istenirse, sadece “f” yerine “Fb” veya “On” harflerini göndermeyi deneyin. Bu genellikle yardımcı olur.

Cep telefonu numaranızı yakın zamanda başka bir cep telefonu sağlayıcısından transfer ettiyseniz, bu da kodun gelmemesine neden olabilir. Mümkünse farklı bir numara deneyin. Hiçbir çözüm işe yaramazsa ve onay mesajı hala gelmezse, Facebook’un kendisi size yardımcı olabilir. Bunu yapmak için Facebook’a bir mesaj gönderin ve onlara sorunlarınızdan bahsedin. Facebook onay kodu gelmiyor sorununuzu çözmek için her şeyi yapacaklardır.

Onay kodu gelmiyorsa, genellikle bir çözüm vardır. Ancak, hiç çalışmazsa, akıllı telefonunuz için Facebook uygulamasını kullanabilir veya normal e-posta hizmetini kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu kesin çözümdür.

Facebook Onay Kodu Hala Mı Gelmiyor?

Facebook kesinlikle sosyal ağlardan en çok tercih edilenlerden biridir. Yeni insanlarla tanışmak veya farklı amaçlar olsun Facebook size hepsini sağlayabilir. Sizin için önemli olan anları da story olarak hesabınızdan paylaşabilirsiniz. Günümüzde çoğu insanın bu sitede bir hesabı bulunuyor.

Facebook yeni bir seçenek sunuyor: “SMS hizmeti”. Burada arkadaşların durumlarından veya paylaşımlarından SMS ile haberdar olmak mümkün. SMS ile bilgilendirileceğiniz içerikleri detaylı olarak tanımlayabilirsiniz. Ancak, SMS işlevi öncelikle Facebook’taki cep telefonu işlevi aracılığıyla etkinleştirilmelidir. Bu kolay süreç Facebook web sitesi üzerinden yürütülür. Bu özelliği kullanabilmeniz için onay kodunu doğru bir biçimde siteye girmelisiniz. Normal şartlar altında bu kod hemen telefonunuza gelmelidir fakat sorun yaşıyorsanız gelmemiş olabilir. Böyle durumlarda sim kartı çıkarıp tekrar takmayı, telefonu yeniden başlatmayı ve sorununuz hala çözülmediyse Facebook müşteri hizmetlerinden yardım almayı deneyebilirsiniz.

Müşteri ekibi size yardımcı olmak için ellerinden geleni yapacaklardır.

Bonus: Facebook SMS nedir?

Facebook SMS, yeni arkadaşlık istekleri, alınan mesajlar veya duvar gönderileri hakkında bildirim almanızı sağlar. Ayrıca durumunuzu güncelleyebilir, arkadaşlarınıza mesaj gönderebilir veya birini dürtebilirsiniz. Arkadaşlarınız size SMS mesajları ve çok daha fazlasını gönderebilir.

Facebook SMS’i kullanmak için öncelikle “Cep telefonu ayarları” üzerinden cep telefonu numaranızı girmeniz ve ardından “Facebook SMS için kaydol” üzerinden hizmeti etkinleştirmeniz gerekmektedir. Bunu yapmak için, genellikle size gönderilen onay koduna ihtiyacınız vardır.

Bu onay SMS’i ve daha sonra Facebook’a mesaj veya benzerlerini göndermek için gönderdiğiniz diğer tüm SMS’ler için ücret alınmaktadır. Fiyatlar cep telefonu sağlayıcınız tarafından belirlenir, çünkü her SMS size arkadaşlarınıza normal şekilde göndereceğiniz bir SMS ile aynı maliyete sahiptir.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir