Telefonumun Şebekesi Çekmiyor Ne Yapmalıyım ?
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Telefonumun Şebekesi Çekmiyor Ne Yapmalıyım ?

0

Birçok kişi telefon ayarlarını kaydetmiş olsa da bazı durumlardan ötürü şebeke hatası almaktadır. Hal böyle olunca da en çok sorulan sorular arasında şebeke sorunu için ne yapmalıyım ? gibi sorular soruluyor. Bizde bu konu hakkında araştırma yaptık ve bulmuş olduğumuz birkaç çözüm yöntemini sizlerle paylaştık.

Telefonumun Şebekesi Çekmiyor Ne Yapmalıyım
  • İlk olarak telefonunuzun menüsüne girin ve ayarlar bölümüne gelin. Daha sonra veri değişimi seçeneği yer alıyor. Orada GPRS seçeneğinin işaretli olup olmadığına bakın. Eğer işaret yoksa onu aktif edin. Aynı bölüm de yetkilendirme seçeneğinde işaret olması gerekiyor. İşaret varsa onu da kaldırın ve kapalı konuma getirin. Bu şekilde almış olduğunuz hatayı önleyebilirsiniz.
  • Şebeke sorununu çözmenin bir diğer etkili yollarından birisi de telefona ROOT atmaktır. Tabi şunu da belirtmek isteriz ki root işlemi her telefonun modeline göre farklı olur. Çeşitli tuş kombinasyonları ile yükleme ekranına gelin ve gerekli olan dosyaları işaretleyin. Root atabilmeniz için telefon modelinize uygun olanını bulmalı ve nasıl atılacağını da çok iyi araştırmanız gerekmektedir. Eğer sizin sürümünüze uymazsa o zaman root işlemi olumsuz olur.

Hattım Çekmiyor

Eğer hattınız bir türlü çekmiyorsa o zaman bunun asıl sorunu sim kartınızdan ya da bulunmuş olduğunuz yerden kaynaklı bir durum olabilir. Telefonunuzda oluşan hem yazılımsal hem de donanımsal hatalar hat ayarlarınızı etkilemiştir. Eğer hattınız eski ve bozuk ise o zaman gerekli olan çekim gücünü maalesef sağlamaz.

Çekim gücünün de zayıf olduğu yerler de bulunuyorsanız o zaman hattınız çekmez. Böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız hemen yetkili firmayı aramanız gerekmektedir. Sim kartınızı değiştirerek bu sorunu çözebilirsiniz. Eğer kartınız iyi fakat hala bu sorunla karşılaşıyorsanız o zaman kartı almış olduğunuz firmadan çözüm yolu arayabilirsiniz veya yetkili servisi arayıp yardım alabilirsiniz.

OKURLARIMIZ BUNA DA BAKTI ;

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir