WhatsApp Duruma Müzik Ekleme [En Kolay Yöntemler]
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

WhatsApp Duruma Müzik Ekleme [En Kolay Yöntemler]

0

WhatsApp bir süredir durumunuza resim ve video yüklemenize de izin veriyor. Geçmişten farklı olarak, WhatsApp durumu artık 160 karakterlik basit bir metin alanından oluşmuyor, ancak Instagram Hikayelerine benzer şekilde, kişilerinizle bir resim veya video paylaşabilirsiniz, bu da yayınlandıktan 24 saat sonra otomatik olarak silinir.

WhatsApp Duruma Müzik Ekleme

WhatsApp Durumuna ek olarak Instagram Hikayelerini de kullanıyorsanız ve ara sıra orada bir şeyler paylaşıyorsanız, er ya da geç kendinize bir WhatsApp Durumuna nasıl müzik ekleyebileceğinizi sorabilirsiniz. Bir durum videosuna nereden müzik ekleyebilirsiniz ve WhatsApp’ta Instagram’daki müzik çıkartması gibi bir şey var mı? Whatsapp duruma müzik ekleme süreci ile alakalı her bilgiyi bu makalemizde bulabileceksiniz.

WhatsApp, Facebook ve Instagram’daki hikayelere benzer durumları yüklemenize olanak tanır. Ancak, şu anda fotoğraflarınıza ve videolarınıza müzik eklemek için yerleşik bir özellik bulunmamaktadır. İşte Android ve iPhone’da WhatsApp durumuna arka plan müziği ekleme konusunda hızlı bir kılavuzla karşınızdayız. Peki, daha fazla uzatmadan… Whatsapp duruma müzik koyma nasıl yapılır?

Whatsapp Durumlarına Arka Plan Müziği Ekleyin

Piyasada bulunan video düzenleme araçlarıyla, WhatsApp durum videolarına ve fotoğraflarına kolayca müzik ve MP3 müzik ekleyebilirsiniz. Burada Android ve iOS için gerekli tüm özelliklere sahip olan InShot Video Editor’ü kullanıyoruz.

1] Öncelikle Google üzerindeki bağlantıları kullanarak InShot Video Editor’ü Android veya iPhone’unuza indirin ve yükleyin. Daha sonra Whatsapp durumuna müzik ekleme işlemine başlayabiliriz.

2] Uygulamayı açın, kaydetme iznini verin.

3] Videoya tıklayın ve WhatsApp’ta yayınlamak istediğiniz klibi seçin. Fotoğrafları müzikle birlikte yayınlamak istiyorsanız, galeriden fotoğrafları içe aktarmak için fotoğraf seçeneğini kullanın.

4] Şimdi Müzik araçları seçin ve Parça Ekle seçeneğine tıklayın.

5] Artık öne çıkan müzikleri seçebilir veya cep telefonunuzun depolama kitaplığından indirdiğiniz MP3 müzik dosyalarını içe aktarabilirsiniz. Telefonunuzdaki diğer videolardan bile ses çıkarabilirsiniz.

6] Şarkıyı seçtikten sonra, istediğiniz gibi kırpın ve gerekirse efektler ekleyin. Videonun orijinal sesinin kapatılması tavsiye edilir.

7] Videoyu uygulama çıkartmaları, filtreler ve efektlerle daha da geliştirebilirsiniz.

8] Kaydet’e tıklayın Sağ üst köşeden istediğiniz video kalitesini seçin ve kaydetme tamamlanana kadar bekleyin.

Video işlendikten sonra, WhatsApp seçeneği aracılığıyla doğrudan WhatsApp durumunuzda paylaşabilirsiniz. İşte bu kadar! Whatsapp duruma şarkı ekleme isteğiniz kolay bir şekilde giderildi.

Whatsapp Müzik Çıkartması Ekleme?

Bir WhatsApp durumuna zaten bazı çıkartmalar ekleyebiliyor olsanız bile, emojilere ek olarak bir zaman ve bir konum çıkartması da var, şu anda durumunuza müzik eklemek için kullanabileceğiniz bir müzik çıkartması yok. Mevcut yerleşik araçlarla WhatsApp durumunuza müzik çıkartma ekleyemezsiniz.

Whatsapp’ta 30 Saniyeden Fazla Müzikli Durum Oluşturmak Mümkün Mü?

Yapamazsınız, artık WhatsApp şarkı durumu (müzik) yüklemeyi yalnızca WhatsApp’ta veya maksimum 30 saniye ile sınırlayabilir ve bunu aşmanın bir yolu yoktur.

İsterseniz, WhatsApp’ta birden fazla parçalı bir şarkı durumu (müzik) oluşturabiliriz, bu nedenle daha sonra 3 dakikalık bir şarkı (müzik) durumu oluşturmak için 6 sürekli durum oluşturmanız gerekir.

Eğer bu eğitimi beğendiyseniz, yorum yapmayı ve öğrendikleriniz hakkında bilgilerinizi pekiştirmeyi unutmayın. Eğer daha fazla bilgiye ihtiyacınız olduğunu düşünüyor iseniz bize yorum bölümünden kolayca sorular sorabilirsiniz. En kısa sürede merak ettiklerinize yanıt vereceğimizden emin olabilirsiniz.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir