Valorant Rank Sırası Güncel – 2024
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Valorant Rank Sırası Güncel – 2024

0

Valorant, Fortnite, Overwatch veya Counterstrike gibi popüler oyunlara benzemektedir. Her oyunun başında, her oyuncu bir karakter (“ajan” olarak adlandırılır) seçer. Bu karakterin özel yetenekleri vardır ve bu nedenle taktiksel olarak seçilmelidir.

Valorant Rank Sırası Güncel

Buna ek olarak, bir turun başında çeşitli silahlar satın alınabilir, ancak bu birçok turun oynanmasını gerektirebilir. Gerekli para birimi, kişisel performansa ve takımın sonuçlarına göre her turun sonunda kazanılır ve silahları satın almak için ödenir. 

Oyun beş kişilik bir grupla başka bir gruba karşı oynanır. Oyun “strike” adı verilen bir bombanın etrafında dönüyor. Bu bomba bir grup tarafından alınır ve şimdi savunulmalıdır. Diğer grup ise bombayı etkisiz hale getirmeye çalışır.

Ajanların farklı yetenekleri ve silahları nedeniyle, bomba ve oyuncular stratejik olarak akıllıca konumlandırılmalıdır. Bunu yapmak için, ekip her tur için hangi hamlenin en iyi olduğuna birlikte karar vermelidir. Bu, ekip çalışması ve taktik beceri gerektirir.

Valorant Rank Sırası Güncel

Valorant oynuyor iseniz veya oynamayı düşünüyor iseniz dereceler ve sıralama ile alakalı sorularınızın olması gayet normal. Öncelikle bu bilgilere erişmenin son derece kolay olduğunu bilmenizi isteriz.

https://playvalorant.com/ sitesine erişim sağladıktan sonra Liderlik Tablosu bölümüne erişerek kolayca her derece için özel olarak oluşturulmuş rank sırasına erişebilirsiniz.

Eğer dilerseniz internet üzerinde bu bilgileri daha detaylı sağlayan alternatif internet siteleri de bulunmaktadır.

Valorant Rank Sıralaması – Genel Bakış

Valorant’ın sıralama sistemi, özellikle yeni gelenler için biraz kafa karıştırıcıdır. Sistem, Riot Games’e özgü bazı temel farklılıklarla birlikte diğer çok oyunculu sıralama sistemlerine benziyor.

Başlangıç olarak, bir hevesle rekabetçi/dereceli moda geçiş yapamazsınız. Oyunun rekabetçi modunun kilidini açmak için on derecelendirilmemiş maçı tamamlamanız gerekiyor. Bu yeni mod ilk başlatıldığında, oyuncuların kilidi açmak için yalnızca 20 derecelendirilmemiş maçı tamamlamaları gerekiyordu. Oyunları tamamlamak maçları tamamlamaktan daha kolay olduğundan, troller ve hileciler eşleşen müsabakaları doldurdu ve sayısız sorun yarattı.

Riot Games’in potansiyel olarak sorunlu oyunculara cevabı, kilit açma gereksinimlerini maç tamamlama şeklinde “yükseltmek” oldu. Bu sorunu tamamen ortadan kaldırmıyor ancak diğer alternatif çözüm yöntemlerine göre çok daha fazla dikkat ve titizlik istiyor.

Gerekli on derecelendirilmemiş maç galibiyetini tamamladıktan sonra, beş yerleştirme maçını tamamlamanız gerekir. Yerleştirme maçları, oyuna hangi ligden başlamanız gerektiğinin belirlenmesinde oldukça önemli maçlardır.

Sıralama Düşüşü

Bazı çevrimiçi çok oyunculu oyunlar, “sıralama düşüşü” mekaniği getirerek oyuncuları düzenli olarak oyuna erişmeye zorlar. Çoğu çevrimiçi diğer oyunda, oyuncu oyuna uzun süre erişmezse otomatik olarak sıralaması düşüşe geçer.

Valorant’ın rütbe düşüşü mekaniği yoktur, bu nedenle gerekirse oynamaya ara verebilirsiniz. Ancak, oyundan çok fazla zaman uzak kalırsanız, rütbenizi eski haline getirmek için bir yerleştirme oyunu tamamlamaya zorlanabilirsiniz. Riot’un yerleştirme oyunları, belli bir vakit geçtikten sonra beceri seviyenizi ve son rütbenizde hala rekabet edip edemeyeceğinizi belirlemeye yardımcı olur.

Rekabet açısından bakıldığında bu mantıklı. Riot Games, beceri seviyenize uygun maçlara yerleştirileceğinizden emin olmak istiyor. Oyuna geri dönmeden önce alıştırma yapmak ve yeteneklerinizi pekiştirmek işinize yarayabilir. İsteyeceğiniz son şey, rekabetçi moda geri döndüğünüzde biraz paslanmış ve boyunuzu aşmış olduğunuzu fark etmektir.

Yerleştirme maçları konusunda strese girmeden önce endişelenmeyin. Eğer çok sayıda mağlubiyet alsanız bile, oyun sadece bir yerleştirme maçını kazanmanızı veya kaybetmenizi değil, performansınızı da dikkate alır. Valorant ayrıca sıralamanızı belirlerken önceki on derecelendirilmemiş galibiyetinizi de dikkate alır.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir