İnstagram Hikayesi Arka Plan Rengi Nasıl Değiştirilir ?
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

İnstagram Hikayesi Arka Plan Rengi Nasıl Değiştirilir ?

Instagram hikayenizi daha da renkli hale getirmek istiyorsanız sadece birkaç adımda arka plan rengini değiştirebilirsiniz. Size nasıl çalıştığını göstereceğiz.

Instagram hikayenizin daha da hızlı dikkat çekmesi için çekici bir arka plan seçmelisiniz. Arka plan rengini hızlı ve kolay bir şekilde değiştirebilir veya arka plan görüntüsü olarak bir fotoğraf kullanabilirsiniz. Bu yazıda, Instagram hikaye planınızı daha çekici hale getirmeniz için neler yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz. Doğru tercih edilmiş bir arka plan rengi hikayenizi olduğundan çok daha çekici hale getirebilir. Instagram’da hikaye oluşturmanın farklı yolları var ve bunu da ele alacağız. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin!

İnstagram Hikayesi Arka Plan Rengi Nasıl Değiştirilir

Veya Instagram hikayenize bir soru çıkartması veya test eklemek istiyor, ancak arka plan olarak bir resim kullanmak istemiyor musunuz? Aşağıda size hikayedeki arka plan rengini nasıl özelleştireceğinizi göstereceğiz. Bir fotoğraf kullanarak tek renkli arka planlar, tasarım işlevini kullanarak çok renkli arka planlar oluşturabilirsiniz.

Instagram Hikayeleri: İnstagram Story Arka Plan Rengi Değiştirme

Bir fotoğraf çekip üzerini bir renkle boyayarak düz renkli bir arka plan ayarlayabilirsiniz. Adım adım talimatlarımızı izleyin veya hızlı başlangıç ​​kılavuzuna bakın .

 • Instagram uygulamasını açın ve ana ekranda parmağınızı bir kez soldan sağa kaydırın. Kamera görünümü şimdi açılacaktır. Alternatif olarak, kamera görüntüsüne Instagram ana ekranındaki hikaye özelliğinden de erişebilirsiniz.
 • Şimdi sadece daha sonra arka plan rengiyle kaplanacak bir fotoğraf çekin. Fotoğraf, yalnızca hikayenizin arka plan rengi için bir arka plan katmanı görevi görür. Yani fotoğrafta ne olduğu önemli değil.
 • Fotoğraf çektikten sonra üst kısımdaki kavisli vuruş simgesine dokunun. Artık alt alanda bir renk seçimi görünecektir.
 • Hikayeniz için arka plan rengi olarak eklemek istediğiniz rengi seçin. Siyah, beyaz ve bireysel renkler arasında seçim yapabilirsiniz. Fotoğraftan bir renk seçmek için damlalığı da kullanabilirsiniz.
 • İstediğiniz arka plan rengini seçtikten sonra, şimdi parmağınızı ekranda bir veya iki saniye tutmanız gerekiyor. Görüntü daha sonra Instagram hikayenizin arka planı için istediğiniz rengi alacaktır. Ekstra ipucu: Arka plan renginin altındaki görüntünün bölümlerini tekrar ortaya çıkarmak için silgiyi kullanabilirsiniz. İnstagram hikaye arka plan rengini değiştirme işlemi başarıyla tamamlandı!

Instagram Hikayeleri: “Tasarım” İle Arka Plan Rengini Ayarlayın

 • Instagram ana ekranında soldan sağa kaydırarak veya hikaye fonksiyonunun üst kısmındaki artı işaretine tıklayarak kamera görünümünü açın.
 • Solda ‘ Yazı Ekle ‘ anlamına gelen ‘ Aa ‘ sembolü bulunur. Bu simgeye bir kez dokunun. Bundan sonra, hikayenizin arka planı önceden seçilmiş bir renk gradyanı alır.
 • Sağ alttaki daireye her dokunuş, Instagram hikaye arka planınızın rengini değiştirir. İstediğiniz renk gradyanı veya siyah beyaz arka plan görünene kadar art arda üzerine dokunun.

Standart Tasarım

 • Instagram ana ekranında kamera görünümüne geçmek için soldan sağa kaydırın.
 • Orada bir fotoğraf çekin.
 • Üstteki kavisli vuruş simgesine dokunun. Alt alanda renk seçimi açılır.
 • Instagram hikaye arka planınız için istediğiniz renge dokunun.
 • Parmağınızı ekranda bir veya iki saniye basılı tutun. Hikayenizin arka plan rengi artık değişecek.

Gradyan Tasarım

 • Sağa kaydırarak veya hikaye işlevine dokunarak Instagram ana ekranından kamera görünümüne geçin.
 • Soldaki ‘ Aa simgesine ‘ dokunun.
 • Şimdi hikayeniz için istediğiniz arka plan rengi görünene kadar sağ alttaki beyaz çerçeveli daireye dokunun. Gördüğünüz gibi instagram story fotoğraf arka plan rengi değiştirme işlemi aslında son derece basit.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir