İş Bulmak İçin Dua ( Mustafa Karataş Ve Nihat Hatipoğlu )
  1. Anasayfa
  2. Dini Konular

İş Bulmak İçin Dua ( Mustafa Karataş Ve Nihat Hatipoğlu )

0

İşsizlik gerçekten çok kötü bir şeydir ve insanların birçoğu iş bulamadığı için Allah’tan medet ummak istiyorlar. Aslında bakarsanız bu durum da yapmanız gereken en önemli şeylerden birisi de ellerinizi açıp Allah’a dua etmek olacaktır. Yani ilk önce dua etmeli ve daha sonra Besmele çekerek iş aramaya başlamalısınız. İş bulmak için o gücü Kehf Suresinin 10. Ayetini okuyarak alabilirsiniz.

iş bulma duası

Tabi buna benzer daha bir sürü iş bulmayla ilgili dualar bulunmaktadır. Fakat bu duaların kaç defa ve nere de okunması gereken bunlar çok önemli konulardan birisidir. Dua edeceğiniz azman mutlaka temiz olmalı ve içtenlikle etmeniz gerekmektedir. Bir insanın içi ne kadar çok temiz ise ne kadar af dilerse dualarınız da o kadar çabuk Allah katında kabul görür.

İçindekiler

İş Bulmak İçin Okunacak Dua

İş bulmakla ilgili yukarıda da dediğimiz gibi birden fazla dualar bulunmaktadır. Biz bulduklarımızı sizlerle paylaştık ve dilerseniz netten de araştırma yaparak başka dualar da bulabilirsiniz. İşsizlik arkadaşlar gelip geçici bir şeydir ve Rabbimiz her zaman en hayırlısı neyse bize onu nasip etsin. Dua okurken de içtenlikle ve kalben ederseniz faydasını daha çok görürsünüz.

İş Bulmak İçin Denenmiş Dua

En etkili iş bulmak için okunan dualar arasında Kehf Suresi yer almaktadır. Sizler Kehf suresinin 10. Ayetini okuduğunuz zaman orada kendinizi Allah’a daha iyi ifade etmiş oluyorsunuz. Abdest alıp duanızı edin ve daha sonra en hayırlısını Allah’a bırakın. O zamanı geldiği zaman size en hayırlısını verecektir.

https://youtube.com/watch?v=yvvy0dx0Q50

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili