Tiramisu Kaç Günde Bozulur ?
  1. Ana Sayfa
  2. Güncel Bilgiler

Tiramisu Kaç Günde Bozulur ?

0

Tatlı günümüzde herkes tarafından çok sevilmektedir ve son zamanlarda en çok yapılan tatlılar içerisin de Tiramisu yer almaktadır. Bu makalemiz de ise ev hanımlarının en çok merak etmiş olduğu Tiramisu kaç günde bozulur ? sorusuna cevap vereceğiz.

Tiramisu Kaç Günde Bozulur

Hem kendi ülkemizde hem de yabancı birden fazla ülkede bilinen Tiramisu acı ve tatlı sevenlerin en çok denediği tatlılardan birisidir. Çünkü kahve ile kakaonun acı tadı ile birleşmesi sonucunda ortaya gerçekten harika lezzet çıktığını söyleyebiliriz.

Tiramisunun aynı zaman da yapımı da çok pratiktir ve çok uzun ömürlü olmadığını da söylemek isteriz. Çünkü tüm sütlü tatlılarda olduğu gibi aynı şekilde Tiramisu da çabuk bozulabilen tatlıdır ve kısa süre içerisin de tüketilmesi gerekmektedir. Özellikle güneş altında bekletirseniz o zaman daha hızlı bozulacağından da emin olabilirsiniz.

Tiramisu Kaç Gün İçinde Bozulur?

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz üzere Süt ile yapılan tüm tatlıların kullanım süresi çok kısa olmaktadır. Tiramisu tatlımız da bu lezzetlerden birisidir. Şimdi hanımlar Tiramisu tatlısını yaptığınız zaman maksimum olarak 3 gün içerisin de tüketmeniz gerekmektedir.

Bu 3 gün içerisin de ise ağzı kapalı olmalı ve kesinlikle güneş altında bekletmemelisiniz. Aynı zaman da ağzı kapalı olup hem kuru hem de soğuk bir yerde saklamanız gerekiyor. Çünkü sütün içerisin de yer alan bileşenlerden dolayı kısa süre içerisinde bozulma formu vardır.

Bu yüzden 3 gün içerisin de yapmış olduğunuz tatlıyı tüketmeniz önerilir.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yorum Yap