Bilgi Tüneli

The Forest Oyunu Kasma Ve Donma Sorunu Çözümü

Hem korku hem de hayatta kalma oyunlarından birisi olan The Forest ilk çıktığı zamanlar da büyük oranda satıldı ve Steam üzerinde en çok oynanan oyunlar arasında ilk 2 ye girmişti. The Forest oyunu 30 Mayıs 2014 tarihin de Steamde erken erişime açılmıştır ve sürekli olarak kendisini geliştirip en sonunda tam sürüm olarak çıkmıştır.

The Forest Oyunu Kasma Ve Donma Sorunu Çözümü

Aynı zaman da The Forest oyunu Endnight Games Ltd tarafından geliştirilmektedir. Oyun bir uçak kazası sonucunda bir adaya düşüyoruz ve gözümüzü açtığımız zaman yerli arkadaşlarımız bizim çocuğumuzu alıp gider ve bizde onu bulmak için hem hayatta kalırız hem de çocuğumuzun izini sürerek onu bulmaya çalışırız.

Tabi ilk zaman da bu şekilde oluyordu daha sonra sistem değişiyor ve konu daha farklı şekillenmeye başlıyor. Neyse konumuza dönelim bu oyun gerçekten ağır sistem ister. Fakat sizin sisteminiz normal ve hiçbir şekilde kasmasını istemiyorsanız o zaman sizlerle paylaşmış olduğumuz adımları takip edebilirsiniz.

AMD kullanıcı iseniz ilk çözüm sizlere , Nvadia Kullanıcı iseniz ikinci çözüm de sizlere olacak.

İlk adım

Oyuna giriyoruz ve grafik ayarlarını düzenleyeceğiz. 

AntiAlasing : Disabled

Shadows : Fastest

Scatter : Fastest

SSAO : Normal

Motion Blur : Low  

Grass : Medium

Draw Distance : Nearest  Golor

Grading : Default

Resolotion : Düşük Çözünürlük olsun

VSync : kapalı

İkinci Adım

Aşağıda arkadaşlar sizlerle bir video paylaştım ve oradan Nvadia kontrol panelinden işlemler yapılıyor. Sizler de aynısını yaparak bir anda 30 FPS kadara çıkın. Bu şekilde rahatlıkla The Forest oyununuzu oynayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ