‘Instagram Şifre Yenileme Linki Açılmıyor’ Sorunu Nasıl Çözülür?
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

‘Instagram Şifre Yenileme Linki Açılmıyor’ Sorunu Nasıl Çözülür?

Tatilinizden bir fotoğraf paylaşmak istiyorsunuz ama Instagram şifrenizi mi unuttunuz? Bu olabilir, sık kullanıcılar ve IG profesyonelleri bile erişim verilerini her zaman hatırlamazlar. E-posta adresinizi girmek zorunda kalmadan şifrenizi nasıl sıfırlayabileceğinizi anlatacağız.

‘Instagram Şifre Yenileme Linki Açılmıyor’ Sorunu Nasıl Çözülür

Parolaların güvenli kabul edilebilmesi için mümkün olduğunca uzun ve çeşitli olması gerekir. Ancak sayı, harf ve özel karakterlerin rastgele gibi görünen kombinasyonlarının da bir dezavantajı vardır: hatırlanmaları zordur. Ancak endişelenmeyin: Instagram hesabınızın şifresini unutursanız, profiliniz kaybolmaz. Neyse ki, şifreyi sıfırlamanın birkaç yolu vardır.

Şifrenizi Mi Unuttunuz? Facebook Girişini Kullanın

Ancak, hesabınıza erişmek için sıfırlama gerekli bile olmayabilir. Instagram profilinizi Facebook profilinize bağladıysanız, çözüm bu olabilir. Instagram uygulamasını başlattığınızda veya tarayıcıda sayfayı çağırdığınızda, hizmet otomatik olarak Facebook ile oturum açmanızı önerir.

Bunun için veriler akıllı telefonunuzdaki uygulamada veya tarayıcınızda saklanıyorsa, oturum açma otomatik olarak çalışır. Bu pratiktir, ancak Instagram’a yabancı bir bilgisayardan veya gizli bir tarayıcı penceresinden erişmek istiyorsanız ve şifrenizi unuttuysanız yardımcı olmaz.

E-Posta Adresi İle Instagram Şifresini Sıfırlama

O zaman yapabileceğiniz tek şey şifrenizi sıfırlamaktır. Bunu yapmanın en kolay yolu, o sırada kayıt olduğunuz e-posta adresini kullanmaktır. Şifreyi sıfırlamak ve ardından değiştirmek istiyorsanız, tarayıcıda Instagram’ı açın. Bilgisayarınızda, “Bir hesabınız var mı?” sorusundan sonra “Oturum aç” seçeneğine ve ardından şifrenizi girmenizi gerektiren alanda “Unuttunuz mu?” seçeneğine tıklayın.

Şimdi Instagram e-posta adresinizi veya kullanıcı adınızı ve bir captcha alanını doldurmanız gereken yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Daha sonra “Şifreyi sıfırla” seçeneğine tıklarsanız, girdiğiniz e-posta adresine yeni bir şifre gönderilecektir. Bunu istediğiniz zaman profil ayarlarından tekrar değiştirebilirsiniz.

İnstagram şifre yenileme linki açılmıyor sorunu ile karşı karşıya kalırsanız bazen yoğunluktan dolayı bu sorunun yaşanabildiğini bilmelisiniz. Biraz bekleyip yeni bir şifre sıfırlama bağlantısı istedikten sonra sorununuz muhtemelen çözülecektir.

Şifrenizi Unuttunuz Ve E-Posta Adresinizi Mi Sildiniz? Bunu Yapabilirsiniz

Uygulamada, kayıtlı bir e-posta adresi ile sıfırlama işlemi çok benzer bir şekilde çalışır. Ancak, hesabınıza geri dönmek için başka seçenekleriniz de vardır. Örneğin, Instagram’da kayıtlı olduğunuz e-posta adresine artık erişiminiz yoksa.

Uygulamada gerekli giriş verilerinin bulunduğu alanların altındaki “Oturum açmak için yardım alın” seçeneğine dokunursanız, yalnızca e-posta adresinizi/kullanıcı adınızı sıfırlamanıza izin vermeyen bir sayfa açılır. Ayrıca, telefon numaranızı Instagram’a bırakmış olmanız koşuluyla, yeni erişim verileriyle birlikte uygulama aracılığıyla size bir SMS gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Instagram şifrenizi Facebook üzerinden sıfırlama seçeneği de vardır.

Ancak, bir Facebook hesabınız yoksa, Instagram’da kayıtlı bir telefon numaranız yoksa ve e-posta adresinize erişiminiz yoksa, işler kötü görünüyor. Bu durumda, Instagram şifrenizi eski adres üzerinden sıfırlamak için e-posta sağlayıcınızla iletişime geçmeniz gerekir. Instagram’ın yardım sayfasında en yaygın sağlayıcılar için bir iletişim listesi bulunmaktadır.

Özet

  • Instagram şifrenizi unuttuysanız, hesabınıza yeniden erişim sağlamak için birkaç seçenek vardır.
  • En kolay yol bir Facebook girişi kullanmaktır.  Ancak, bu yalnızca her iki ağın profilleri birbirine bağlıysa işe yarar.
  • Şifrenizi e-posta adresiniz üzerinden sıfırlamak istiyorsanız, en hızlı yol tarayıcıdır: “Hesabınız var mı?” seçeneğine tıklayın, şifre alanında “Unuttunuz mu?” seçeneğini seçin ve bir sonraki sayfada gerekli verileri girin.
  • Kayıttaki e-posta adresine artık erişiminiz yok mu? Ardından uygulamayı kullanın ve SMS veya Facebook aracılığıyla şifreyi sıfırlayın.
  • Kayıtlı bir telefon numarası, bağlantılı bir Facebook hesabı veya kayıttaki e-posta adresi olmadan şifreniz sıfırlanamaz.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir