Bilgi Tüneli

Telefonun Ekranına Görüntü Gelmiyor

Telefonun Ekranına Görüntü Gelmiyor

Akıllı telefonlar biliyorsunuz ki hayatımızın bir parçası oldu ve neredeyse herkesin elinde akıllı telefonlar bulunmaktadır. Tabi bu kadar kullanışlı ve aynı zaman da teknoloji harikası olsa bile bu ürünler çok hassas olmaktadır. Bu yüzden hassas olduğundan dolayı birden fazla problemlerle de karşılaşmamış mümkün oluyor.

Telefonun Ekranına Görüntü Gelmiyor

Akıllı telefonlar da en sık karşılaşılan sorunlar arasında ekrana görüntü gelmemesi oluyor. Bu sorun genel olarak basit işletim hatalarından olabildiği gibi , telefonu düşürmelerde , çarpmalar da veya ekran filminin hasarından dolayı da görülen sorunlardan birisidir.

Ekrana Görüntü Gelmiyor, Neden?

  • Telefonun içerisine su girmesi sonucunda oluşabilir
  • Ekrana elektriğin gelmemesi
  • Ekran filmin de çatlamaların veya çiziklerin olması
  • Ucuz olarak satın almış olduğunuz telefonlar da ekran donanımlarının ömrünün daha kısa olması
  • Telefon sürümünü güncellemediğinizden dolayı ekran kartının bu sürümü kaldıramamasından dolayı

Ekrana Görüntü Gelmeme Sorunun Çözümleri

İlk olarak problemin ne olduğunu bilmemiz gerekiyor ve eğer sorun ekran kartından kaynaklı ise o zaman hemen telefona format atıyoruz daha sonra ekran kartı sürücüsünü güncelleyip hataları düzenliyoruz. Eğer boot yapmayı biliyorsanız o zaman telefon ayarlarını yeniden biçimlendirme yapabilirsiniz.

Eğer ekrana elektrik gelmiyorsa o zaman bu tozlanmalardan veya ekran kartının hasar görmesinden kaynaklı bir durum olmaktadır. Bu şekilde kendimiz yapmak yerine hemen teknik servise vermemiz bence daha iyi seçim olacaktır.

Telefonunuz su ile temas ettiyse bunda korkacak bir durum yoktur. İlk olarak telefonunuzu kapatın ve bir kavanozun içerisine pirinç koyup telefonuna içerisine koyarak 24 saat veya 48 saat telefonunuzu o yer de bekletin. Bu şekilde yaparsanız telefonunuz tekrardan eskisi gibi olacaktır.

Ekran filmin de meydana gelen kırık veya çatlamalar varsa hemen telefon servisine verip yeni ekran taktırabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ