Bilgi Tüneli

Windows 10 0x8024002E Hatası Nasıl Çözülür ?

Windows 10 0x8024002E Hatası Nasıl Çözülür ?

Windows 10 0x8024002e hatası nasıl çözülür? Bir çok kullanıcı bu hatayı alıyor. Bu hata, “Windows Kamera” hizmetinin çalışmadığını belirtir. Siz de onlardan biriyseniz, bu sorunu çözmek için size bir çözüm bulduğumuz için endişelenmeyin!

Windows 10 0x8024002E Hatası Nasıl Çözülür

Burada yapacağınız ilk şey, bilgisayarınızı yeniden başlatmak ve çalışıp çalışmadığını kontrol etmektir. Şayet buna rağmen bir düzelme olmazsa Windows 10

1- Bilgisayarınızda Başlat’a ve ardından Denetim Masası’na tıklayın. Programlar’a tıklayın ve ardından Programlar ve Özellikler seçeneğine tıklayın. Burada “Windows Kamera” programını arayın ve bilgisayarınızdan tamamen kaldırmış olmaya dikkat edin.

2- İlk önce Denetim Masası > Yönetimsel Araçlar > Hizmetler > Windows Kamera hizmetini bulana kadar aşağı kaydırın sonrasında üzerine çift tıklayın. Durdur düğmesine birkaç saniye basarak Başlatma Türünü Otomatik Manuel’e değiştirin. Bu işlemin ardından Başlat düğmesine tekrar tıklayın.

Windows 10 0x8024002e hatası, Windows 10’u güncellemeye çalışırken oluşan en yaygın hatalardan biridir ve bozuk bir Windows Update dosyasından kaynaklanır. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere bu hatanın oluşmasının birçok nedeni vardır:

  • Bilgisayarınızda bozuk veya eksik dosyalar
  • Güncelleme sürecine müdahale eden bir üçüncü taraf uygulaması
  • Güncellemelerin yüklenmesini engelleyen bir güvenlik duvarı; hatta bozuk bir sabit disk

Bütün bu bilgiler ışığında Windows 10 0x8024002e hatası söz konusu olduğu zaman karşımıza geniş kapsamlı seçenekler çıkmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ