Plastik Tarak Nasıl Temizlenir ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Plastik Tarak Nasıl Temizlenir ?

0

Plastik Tarak Nasıl Temizlenir ?

Hem kadınlar hem de erkekler için en önemli konular arasında saç bakımı gelmektedir. Özellikle bazı insanlar var ki saçlarına o kadar çok büyük önem verirler ki saç kılının bir tanesine bile zarar gelmesini istemez. Özellikle saç bakımı kızlar tarafından daha çok ve titizlikle yapılmaktadır. Saç bakımı gerçekten çok önemlidir ve bu yüzden saç bakımında en önemli adımlar arasında saç taraması geliyor.

Plastik Tarak Nasıl Temizlenir

Şimdi özenli bir şekilde yıkamış olduğumuz saçlarımızı tararken her zaman özen göstererek tararız değil mi ? Dikkatli bir şekilde saçlar taranmazsa o zaman saçlarımız çok kolay bir şekilde yıpranmaya başlar. Günümüzde ise en sık kullanılan tarak çeşitleri arasında plastik taraklar yer alıyor. Sizler bakımlı saç istiyorsanız o zaman plastik taraklarınızı da ciddi anlamda temiz tutmanız gerekiyor. Bizde plastik tarak nasıl temizlenir ? konusu hakkında bildiklerimizi sizlerle paylaştık. Aşağıdaki adımları uygulayarak plastik tarağınızı çok güzel bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Tarak Temizleme Yöntemleri

1-)Deterjan

Plastik tarağınızı temizlemenin en etkili yollarından birisi de deterjan kullanımıdır. Bu yöntemi yapmak için ilk olarak tarağın içerisinde bulunan saç tellerinizi elinizde temizleyin. Eğer çok fazla saç teli varsa o zaman kürdan yardımı ile de saçlarınızı çıkartabilirsiniz. Saçlarınızı plastik taraktan çıkardıktan sonra ılık bir su dolu kabın içerisine bir miktar olacak şekilde deterjan koyun.

Sonra tarağınızı bu su dolu kabın içerisine koyun. Tarağınız ne kadar kirli ise o kadar süre bekleyin ve daha sonra elinizle veya diş fırçasıyla temizlemeye başlayın. Bu şekilde kolayca plastik tarağınızı temizlemiş olursunuz.

2-)Bebek Şampuanı

Plastik tarağı temizlemenin diğer yöntemi ise bebek şampuanıdır. Evinizde bebek şampuanı varsa süper eğer yoksa dışardan alarak vereceğimiz yöntemi hemen uygulayın. İlk olarak bir kabın içerisine ılık su doldurun ve daha sonra üzerine az olacak şekilde bebek şampuanını ekleyin. Daha sonra plastik tarağınızı bu su dolu kabın içerisine koyup yaklaşık 5 dakika kadar bekleyin. Diş fırçasıyla tarağınızı temizlemeyin ve en son durulayın.

3-)Sirke

Diğer yöntemlerimizden birisi de sirkedir. Sirke kullanarak plastik tarağınızı çok güzel bir şekilde temizleyebilirsiniz. İlk olarak boş bir kabın içerisine su doldurun ve bir miktar kadar da sirke koyun. Daha sonra hazırladığınız sirkeli suya tarağınızı koyun ve bir süre kadar bekleyin. Bu şekilde temizleyebilirsiniz. Sirke kullanırken istediğinizi seçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir