Koşullu Arama Yönlendirme Aktif Ne Demek ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Koşullu Arama Yönlendirme Aktif Ne Demek ?

0

Birçok insan karşısındaki birisini aradığı zaman genel olarak koşullu arama yönlendirme yazısının aktif olduğu ile karşı karşıya kalır ve ne olduğunu bilmez. Bizde bunun ne olduğunu araştırıp detaylı bir şekilde sizlere anlattık.

Koşullu Arama Yönlendirme Aktif Ne Demek

İlk olarak şunu belirtelim birisi sizi aradığı zaman ulaşamadığında yönlendirmiş olduğunuz kişiye arama otomatik olarak yapılır. Yani siz kendi telefonunuzdan bu özelliği aktif ediyorsunuz ve hangi numarayı girerseniz o numaraya otomatik olarak bilgi gider. Kişi size ulaşamadığı zaman girmiş olduğunuz numara otomatik olarak aranır

Koşullu Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Koşullu arama yönlendirme ve diğer adı ile telefonunuzu başka bir telefona yönlendirme işlemini yapmak istiyorsanız öncelikle telefonunuzdan ayarlar kısmına girin ve arama butonundan arama yönlendirme seçeneği olacaktır onu bulup girin. Girdiğiniz zaman o kısma istediğiniz kişinin telefon numarasını girebilirsiniz.

Eğer bu işlemi daha basit bir şekilde yapmak istiyorsanız o zaman operatörünüze de bağlanıp kolayca yapabilirsiniz.

Koşullu Arama Yönlendirme Nasıl İptal Edilir?

Yukarıda koşullu arama yönlendirmenin nasıl yapılacağını anlattık şimdi pişman oldunuz ve iptal etmek istiyorsanız bunu nasıl yapacağınızı anlatalım. Bu işlem de aynı yapmak kadar çok basittir arkadaşlar. İlk önce ayarlar kısmına giriş yapın ve o yer de bulunan numarayı kaldırma seçeneği yer alacaktır. O yerden kaldırabilirsiniz.

Eğer isterseniz de operatörünüze bağlanıp oradan da kısa yoldan iptal etme işlemi yapabilirsiniz.

Turkcell Koşullu Arama Yönlendirme

Hattınız Turkcell ve siz koşullu arama yönlendirme yapmak istiyorsanız o zaman en kısa yollardan birisi olan 532’i yani müşteri hizmetlerini arayıp bunu gerçekleştirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili