Kolaylıkla Yapılan Değişik Çeyizlik Seccade Örnekleri
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

Kolaylıkla Yapılan Değişik Çeyizlik Seccade Örnekleri

0

Çeyizliklerin olmazsa olmazı parçalardan birisi de seccade modelleridir. Özellikle hamarat kadınlarımız her sene olduğu gibi bu sene de kendi el emekleri ile harika seccadeler yapmış ve yapılan bu seccadelerin hepsi de hem birbirinden güzel hem de birbirinden farklı. Seccadeler yapılırken genel olarak sade yapılmak yerine işlemeli bir şekilde yapılmaktadır. Çünkü işlemeli olarak yapılan seccadeler daha güzel görünüme sahip oluyor. Tabi isteyen bayanlarımız işlemeli yapmak yerine sade olarak da yapabilir.

Bunların yanı sıra müslüman bir ülke olduğumuzdan dolayı seccade bizim için daha önemli bir yere sahip oluyor. Namaz kılarken namaz kılınan yerin temiz olması dinimizde geçmektedir. Bu yüzden normal bir bez parçası üzerinde kılmak yerine kendi el emeğiniz ile yapacağınız işlemeli seccade üzerinde kılmanız sizin için daha iyi olacaktır.

BU YILIN EN GÖZDE SECCADE MODELLERİ

Son yıllarda ise yapılan modeller arasında dantel işlemeli olanlar da baya popüler hale geldi. Hatta günümüzde ise eski zamanlarda yapılan modeller hala özenle yapılıp değiştirilip o şekilde uygulanıyor. Mesela annelerinizin çeyizlerinde kalan kullanılmayan danteller varsa sizler bunları kendi çeyizliklerinize yapmak için değerlendirebilirsiniz. Bu şekilde yaparsanız hem eski olan ürünü değerlendirmiş olursunuz hem de çeyizinize güzel bir örnek girmiş olur.

Seccade yapılacağı zaman zemin hazırlanırken burada saten kullanımı yapılmaktadır. Üzerine dantel işlemesi yapıldığı zaman ise ortaya gerçekten harika bir örnek çıkmış oluyor. Hamarat bayanlar ise kendi hayal güçlerini kullanarak ortaya harika örnekler çıkarmışlar zaten. Bizler de bu güzel örnekleri sizlerle paylaşmak istedik. Şunu da belirtmek isteriz ki seccade yapımı gerçekten biraz emek isteyen iştir. Yani el işini çok iyi bilmeniz gerekiyor. Eğer el işini çok iyi biliyorsanız burada bulunan örnekleri de çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir