Derslerde Başarı Ve Sınav İçin Okunacak Dua
  1. Anasayfa
  2. Dini Konular

Derslerde Başarı Ve Sınav İçin Okunacak Dua

0

Birçok insan bir şeyleri başarmak için ilk olarak çalışması ve daha sonra Allah’tan ise yardım istemelidir. Eğer çalışmadan direkt olarak Allah’tan medet ummak yanlış bir davranış olmaktadır. Çünkü ilk önce dediğimiz gibi siz elinizden geleni yapın Allah size her konuda yardımcı olacaktır zaten. Çalışmadan ise elde edilen her şey helal değildir. Bu yüzden önce çaba gösterin ve Allah’ın bizlere vermiş olduğu özellikleri kullanalım ve sonrasında tüm işi Allah’a bırakalım.

Derslerde Başarı Ve Sınav İçin Okunacak Dua

Hatta Necm Suresin de arkadaşlar bir ayetine baktığımız zaman orada çalışmanın ne kadar önemli olduğunu anlatmaktadır. Allah her zaman çalışan ve üreten kullarının yanında olur. Bir işin kolay olması veya zorluklarla mücadele etmek için Allah’tan yardım istenmelidir. Bu yüzden bu makalemiz de sizlerle derslerde başarı elde etmek için okunacak olan en etkili duaları sizlerle paylaştık.

İçindekiler

Okula Başlarken Okunacak Dua

İşinizi kolaylaştırmak istiyorsanız Taha Suresinin hem 25 hem de 28. Ayetlerine göz atabilirsiniz. Bu ayette zorluklarla mücadelenin kolay olması gibi şeyler anlatılmaktadır. Aynı zaman da Allah’ın insanlar için işlerini kolaylaştırmak için yardım ettiğini de göreceksiniz. Fakat her zaman söylediğimiz gibi yine söyleyelim bunun için çaba harcamanız gerektiğini unutmayın.

İşte Başarılı Olmak İçin Dua

Her insan çok çalışarak başarılar elde eder. Ama hem çalışarak hem de doğru bir şekilde dua ederseniz bunu iki katına çıkarmış olursunuz. İşte başarılı olmak için ise okuyacağınız dua sayesinde işleriniz de başarılı olabilirsiniz. Fakat hiçbir şey yapmadan başarı da beklemek yanlış olur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir