İtalya’da Türk Ehliyeti Geçerli mi ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

İtalya’da Türk Ehliyeti Geçerli mi ?

0

Türk ehliyetinin İtalya’da geçerli olması için belirli başlı durumları yapmak ve gerçekleştirmek gerekiyor. Öncelikle Türk ehliyetinin İtalya’ya gelmeden önce alınmış olması gerekiyor. İtalya’dan ikametgah almadan önce alınması gereken bu ehliyet daha sonrasında İtalya başkonsolosluğuna başvurularak geçerli hale getirilebilir.

İtalya’da Türk Ehliyeti Geçerli mi

Başkonsolosluk başvurusu ile sürücü ehliyet belgesi ve ikametgah belgesi aldıktan sonra bir yıl içerisinde Türk ehliyeti İtalya’da da aktif hale getirilir.

Oturma izni alındıysa eğer bu oturma izninin hem orijinalinin hem fotokopisinin hem gerekli fotoğraflar hem de gerekli kimlik belgeleri ile ilgili tüm belgelerle başvuruda bulunmak gerekiyor.

Başkonsoloslukta sürücü belgesinin tercümesinin yapılması ve bu belgenin orijinalinin onaylanmış olması da gerekiyor. Tüm işlemler sırayla başkonsolosluk aracılığıyla gerçekleştirildikten sonra ikametgah alındıktan sonra en geç 1 yıl içerisinde sürücü belgesi aktif hale getiriliyor. Daha sonra da  Türk sürücü belgesini İtalya’da rahatlıkla kullanmak mümkün hale geliyor.

İtalya da Sürücü Belgesi Ne Zamana Kadar Aktif Kullanılır ? İtalya’da Türk sürücü belgesini aktif hale getirdikten sonra süresiz bir şekilde her zaman kullanmak mümkün oluyor.

Burada ikamet edildiği sürece ve yaşanmaya devam edildiği sürece her zaman Türk sürücü belgesini kullanmaya devam edebilirsiniz. Başkonsolosluk ile kolay bir şekilde gerekli belgeler ile yemin edildiği sürece Türk sürücü belgesi aktif hale getirilir ve süresiz şekilde kullanmaya devam edilir.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir