Instagram Görüldü Kapatma Nasıl Yapılır ?
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Instagram Görüldü Kapatma Nasıl Yapılır ?

0

Instagram çağımızın en çok rağbet gören sosyal medya platformlarından biri haline gelmiştir. Neredeyse herkesin bu ağda bir hesabı var. Bu sosyal ağ esas olarak fotoğraf ve kısa videolar paylaşmak içindir.

Instagram Görüldü Kapatma Nasıl Yapılır

Bununla birlikte, bu sosyal ağ oldukça başarılı mesajlaşma işlevlerine de sahiptir. Instagram’da bu işlev “Direkt Mesajlar” olarak adlandırılır. Kendi yerleşik işlevlerine sahiptir. Örneğin, gizli mesajlar göndermek, zamanla kullanılamaz hale gelecek fotoğraflar ve görüntülü aramalar gibi çeşitli diğer işlevler.

Birçok mesajlaşma programı gibi Instagram da bir kullanıcının mesajınızı görüp görmediğini görmek için bir yol sunar. Bu amaçla uygulama, yazışmalarınızın sağ alt tarafında “Görüldü” yazısını gösterir. Mesajınızın yanında görüntülenir ve kullanıcının mesajı okuyup okumadığını gösterir. Görüşme ortağınız da gönderdiğiniz mesajların yanında bu mesajı görecektir.

Birçok kullanıcı merak ediyor. Konuşma partnerinizin haberi olmadan bir mesajı okumak mümkün mü? İnstagram görüldü kapatma ve instagram da son görülmeyi kapatma işlemi nasıl yapılır?

Instagram’da Okundu Bilgisini Devre Dışı Bırakmanın Bir Yolu Var Mı?

Konuşmadaki diğer kişinin mesajı zaten okuduğunuzu bilmesini istemiyorsanız, Instagram’da bunu yapmanın resmi bir yolu yoktur. İnstagram dm görüldü kapatma amacıyla telefonunuza zararlı yazılımlar yüklemekten kesinlikle kaçınmalısınız.

Şu anda, bir görüşmeyi her açtığınızda, görüşme ortağınıza mesajın okunduğu bilgisi verilmektedir. Bu şekilde mesajı alıp almadığınızdan emin olabilirsiniz. Bununla birlikte, mesajı bildirilmeden görüntülemenize izin veren bazı boşluklar vardır. Örneğin, mesajlarını okumak istediğiniz bir kullanıcının hesabını kısıtlayabilirsiniz.

Instagram’da okundu bilgisini yardımcı bir program aracılığıyla kesinlikle tamamen devre dışı bırakmak mümkün değildir. Alternatif bir çözüm yaratarak, mesajlarınızı çevrimdışı okumayı deneyebilirsiniz. Mesajlarınızı okumaya başlamadan önce internetinizi aktifleştirmeyin veya telefonunuzda uçuş modunu açın. Instagram okundu bilgisini göstermeyecektir. Gönderen, mesajlarını gördüğünüzü bilmeyecektir.

Okundu bilgisinden kaçınmak için her zaman telefonunuzu uçuş moduna alın ve WiFi özelliğinin çevrimdışı olduğundan emin olun. Telefonunuz kimi zaman kendi kendine açabilir ve otomatik olarak WLAN’a bağlanabilir. Ekranın üst kısmından aşağı kaydırın ve Uçuş Modu düğmesine dokunun. Daha sonra okundu bilgisini tetiklemeden Instagram mesajlarınızı güvenle okuyabilirsiniz. İnstagram mesaj görüldü kapatma ile alakalı en garanti yöntem bu yöntemdir.

Ardından Instagram’ı durdurun veya daha da güvenlisi hesabınızdan çıkış yapın. Uçuş modunu devre dışı bırakın, uygulamayı yeniden başlatın, hesabınıza tekrar giriş yapın ve her zamanki gibi kullanmaya devam edin.

Mesajları doğrudan bildirimlerden okumaya ne dersiniz?

Instagram’da mesaj bildirimlerine dokunulduğunda otomatik olarak okundu bilgisi tetiklenir. Instagram mesajlarınızı doğrudan bildirimlerden okuyamazsınız.

  • Instagram ayarlar bölümüne giriş yapın ve Bildirimler’i seçin.
  • Ardından Doğrudan Mesajlar ve Aramalar öğesini seçin.
  • Mesaj isteklerini ve mesajları kapatın.

Okundu Bildirimlerinin Amacı Nedir?

Okundu bildirimleri anlık mesajlaşma iletişiminde önemli bir rol oynar.

Göndericiye mesajlarını okuduğunuzu ve onayladığınızı belirtirler. Ancak birçok kullanıcı bu özelliği devre dışı bırakmayı ya da okundu bilgisini tetiklememek için doğrudan mesajlarını çevrimdışı modda okumayı tercih ediyor. Bunu nasıl yapacağınızı ve mesajlarınızı okundu bildirimi iletmeden okuyabileceğinizi makalemizin üst kısmında size belirttik. Yukarıdaki adımları takip ederek mesajlarınızı kolay bir şekilde çevrimdışı olarak okuyabilirsiniz.

Sonuç

Instagram’da okundu bildirimlerini devre dışı bırakamazsınız, ancak okundu olarak işaretlemekten kaçınmak için mesajlarınızı çevrimdışı okuyabilirsiniz. Mesajlarınızı açmadan önce uçak modunu açtığınızdan ve Wi-Fi bağlantınızı kestiğinizden emin olun.

Instagram mesajlarının okundu olarak işaretlenmesini önlemek için bu geçici çözümü sık sık kullanıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin veya sorun yaşıyorsanız bizden yardım isteyin. Size en kısa sürede yardımcı olacağız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir