Bilgi Tüneli

Instagram Gizli Hesap Nasıl Yapılır ? ( Kesin Çözüm )

Instagram Gizli Hesap Nasıl Yapılır ? ( Kesin Çözüm )

Sosyal Medya platformlarında biliyorsunuz ki en önemli konuların başında gizlilik konusu gelmektedir. Çünkü iyi bir şekilde düzenlenmezse o zaman gizlilik ayarları konusunda zorbalığa maruz kalabilirsiniz ve sizin içerikleriniz izinsiz bir şekilde paylaşılır. Bu yüzden gizlilik konusu en önemli faktörlerin başında gelir. Eğer siz bir fenomen değilseniz ve gizliliğiniz konusunda şüpheleriniz varsa o zaman sizler de İnstagram gizli hesap özelliğini kullanabilirsiniz.

Instagram Gizli Hesap Nasıl Yapılır

Instagram Gizli Hesap Nedir?

Gizli hesap hemen hemen tüm sosyal medya platformunda bulunan ve sadece kullanıcıların paylaşımlarını kimler takip kendisini takip ediyorsa onları gösteren unsurdur. Yani dışarıdan sizi takip etmeyen hiçbir kimse paylaşımlarınızı göremez ve beğenemez. Bu yüzden Instagram gizli hesap özelliğini aktif ederek profilinizi bu şekilde gizleyebilir ve paylaşımlarınızı sadece tanımış olduğunuz insanların görmesini sağlarsınız.

Gizli hesabı aktif yaptığınız zaman sizi takip eden takipçileriniz paylaşımlarınızı görmeye devam edecektir. Ama şunu da belirtmek isteriz ki yeni olacak olan takipçilerinizi sizin onaylamanızdan geçecektir. Bu şekilde istenmeyen kullanıcıları red edebilir ve profilinize girmesini engellemiş olursunuz.

Instagram Gizli Hesap Nasıl Yapılır?

  • İlk önce uygulamaya girelim ve hesabınıza giriş yapın.
  • Sağ alt köşede bulunan profil resminize tıklayıp profil sayfasına gidelim.
  • Sağ üstte üç çizgi bulunuyor ona tıklayın ve menüye girin.
  • Menüde Ayarlar kısmına girin.
  • Seçenekler arasında ” Gizlilik ” kısmı var oraya tıklayın.
  • En baş kısım da zaten göreceksiniz ” Gizli Hesap ” yazısı var ona tıklayın.
  • Karşınıza bir uyarı gelecek onu inceleyin ve sonra ” Gizli Hesaba Geç ” butonuna tıklayın.

Bu şekilde yaptıktan sonra artık hesabınız gizli olmuş olacaktır. Fakat eğer hesabınız bir işletme ise o zaman gizli hesabı yapamazsınız. Gizli hesap sadece kişisel hesaplar için geçerli bir durumdur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ