Bilgi Tüneli

İnterneti Başkasının Kullandığını Nasıl Anlarım ve Nasıl Engellerim ?

İnterneti Başkasının Kullandığını Nasıl Anlarım ve Nasıl Engellerim ?

Birçok kişinin karşılaşmış olduğu bazı sorunlardan birisi de internetimi başkası kullanıyor nasıl engellerim ? sorusu oluyor. Aslında bakarsanız wifinize bir başkası bağlandığı zaman hem internette ister istemez yavaşlık oluyor hem de ping değeriniz aşırı derece de yükseliyor. Bu tamamen bizim açımızdan zararlı olduğundan dolayı eğer böyle bir şeyle karşılaşırsanız aşağıda vereceğimiz yöntemleri mutlaka deneyin.

İnterneti Başkasının Kullandığını Nasıl Anlarım

İnternetimi Başkası Kullanıyor Nasıl Engellerim?

İnternete başkasının girdiğini nasıl anlarız ? bu sorunun cevabını anlamanın en basit yolları arasında internetiniz yavaşlıyorsa ya da ara sıra kopmalar yaşanıyorsa en önemlisi ping değeriniz aşırı yüksek ise o zaman internetinize birisinin bağlanması yüksek ihtimaldir.

İlk önce hangi bizim cihazlar haricin de hangi cihazlar yer alıyor bunu bulmanız gerekiyor ve bunu da bulmak için bizim bulduğumuz bir uygulama var. Onu buradan indirip öğrenebilirsiniz. Vermiş olduğumuz programı indirin ve arkasından açın.

Pencere açıldığı zaman sağ alt köşede mavi adam butonu yer alıyor oraya tıklayınız. Sonra internetinize kimin bağlandığını bu şekilde görebileceksiniz. Eğe bilmediğiniz bir cihaz varsa o zaman onun üzerine tıklayıp Detail butonuna tıklayın ve arkasından “Block Device tıklıyoruz.

En son olarak ise bizi modem panelimize aktaracaktır ve burada kullanıcı adınızı admin şifrenizi de superonline oluyor. Aynı durum arkadaşlar TTNET için de geçerli olmaktadır. Bu yerden ister şifrenizi değiştirin isterseniz de bağlanan cihazlar varsa onları engelleyin. Yani kısacası internetinize bağlanan kişileri bu şekilde görebilir ve engelleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ