Netflix İzleme Geçmişi Silme Nasıl Yapılır ?
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Netflix İzleme Geçmişi Silme Nasıl Yapılır ?

Netflix geçmişinizi silmek için pek çok neden var. İster hesabınızı birkaç arkadaşınızla paylaşıyor ama ne izlediğinizi görmelerini istemiyor olun, ister partneriniz olmadan gizlice bir bölüm veya film izlediğiniz ve fark etmelerini istemediğiniz için. Geçmişinizi nasıl sileceğinizi aşağıda açıklıyoruz. Bu makalemizde netflix izleme geçmişi silme ile alakalı her türlü detayı öğreneceksiniz.

Netflix İzleme Geçmişi Silme Nasıl Yapılır

Netflix İzleme Geçmişi Silme 2024

Netflix’te ne izlediğinizi kimsenin görmesini istemiyorsanız, geçmişinizi silmek uzun sürmez. Önce netflix.com/tr adresinde oturum açın (oturum açarken sorun mu yaşıyorsanız yardım alın). Başlangıç ekranı görüntülenmeden önce hesabınızı seçin. Ardından ekranın sağ üst köşesindeki “Hesap” seçeneğine tıklayın ve aşağı kaydırın. “Profilim” kategorisi altında “Geçmişi Takip Et” seçeneğini bulacaksınız.

Artık bu profilde şimdiye kadar yayınlanmış tüm dizi ve filmleri içeren kronolojik bir liste görünecek. Sağdaki ilgili satırda çarpı işaretli daireye tıkladığınızda (başlık geçmişinde gizle) başlık geçmişten silinir. Netflix izleme geçmişi silme bilgisayardan kolaylıkla bu şekilde yapılabilir.

Dikkat: Başlığın artık görünmemesi genellikle birkaç dakika/saat sürer. Bu işlem 24 saate kadar sürebilir. Ayrıca, bu işlemle bir dizinin yalnızca bir bölümünü silmiş olursunuz. Dizinin tüm bölümlerini gizlemek istiyorsanız, “Diziyi gizle” seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra, dizi artık “İzlemeye devam et” altında görüntülenmeyecektir.

Netflix: Geçmişinizden İçerik Nasıl Silinir?

İlk yöntemde, Netflix geçmişinizden şimdiye kadar izlediğiniz bölümleri silmeniz gerekiyor. Bu, dizinin “İzlemeye Devam Et” listesinde size önerilmesini durduracaktır.

İşte adım adım talimatlar:

 • Giriş yapın ve menüden “Hesap “ı seçin.
 • “Profiller ve Ebeveyn Kontrolleri “ne kaydırın.
 • İstediğiniz profilin üzerindeki oka basın.
 • Dizigeçmişini görüntüleyin.
 • Şimdi en son görüntülediğiniz dizilerin bir listesini göreceksiniz.
 • Bir başlığı kaldırmak için tire işaretli daireye basmanız yeterlidir. Başlığı geçmişinizden kaldırdıktan sonra, “İzlemeye devam et” listenizden kaybolması gerekir. Değişim 24 saate kadar sürebilir.

2 Numaralı Yöntem: “Seriyi Sonlandır”

Çok sayıda bölüm izlediyseniz ve her bölümü tek tek silmek istemiyorsanız, basit bir hile var. Netflix’in diziyi bitirdiğinizi düşünmesini sağlamak için, son bölümün son birkaç dakikasını oynatabilirsiniz. Bundan sonra, dizi artık “izlemeye devam et” listenizde görünmemelidir. Bu yöntemin küçük bir dezavantajı vardır: yeni bir sezon ortaya çıkar çıkmaz, dizi tekrar görüntülenecektir.

Netflix Geçmişinizi Silin: Bu Basit Hareketle Her Şey Çok Kolay!

Yayın hizmeti Netflix, kaldığınız yerden devam edebilmeniz için “izlemeye devam et” listesini bir hizmet olarak sunuyor. Aslında bu süreç, bazı film seçimleri için kafa karışıklığı ve “utanç faktörü”ne ek olarak bir de böyle işlemler gerektirmeseydi harika olurdu. Eşleştirme size hemen izleyebileceğiniz diğer önerileri gösterir ve gerçekten kötü bir filme bir kez bağlandığınızda, benzer kötü önerilerden bir daha bu kadar çabuk kurtulamazsınız. Ne yapmalıyım? Netflix geçmişini silmeniz yeterlidir. Ve işte böyle yapacaksınız!

Netflix Geçmişinizi Nasıl Silebilirsiniz: Adım Adım Talimatlar

 • Tarayıcınızda Netflix’te oturum açın.
 • Sağ üstteki profil resminize tıklayın ve “Hesap “ı seçin.
 • “Dizi geçmişi” öğesine tıklayın. Burada, sadece saniyeler için tıklamış olsanız bile tüm filmleri veya dizi bölümlerini göreceksiniz.
 • Geçmişten silmek istediğiniz filmleri/dizileri keşfettiniz mi? Ardından, geçmişten silmek için ilgili girişteki eğik çizginin bulunduğu daireye tıklayın.
 • Filmler doğrudan silinir, ancak bir dizinin tek tek bölümlerinin silinmesini talep ederseniz, Netflix önce tüm dizinin mi yoksa yalnızca bölümün mü geçmişten silinmesi gerektiğini soracaktır.
 • Değişikliğin veya geçmişin uygun şekilde görüntülenmesi bazen 24 saate kadar sürebildiğinden sabırlı olmanız gerekebilir.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili