Bilgi Tüneli

İnstagram’da Yeni Hesap Açamıyorum

İnstagram’da Yeni Hesap Açamıyorum

Mobil cihazda bu İphone veya Android olabilir eğer yeni bir İnstagram hesabı oluştururken kullanıcı adı ekranına geldiğiniz zaman yeni hesap açacağınız da genel olarak bir hata almanız mümkün bir durumdur. Bunun için böyle bir sorunla karşılaşmamak ve neler yapabilirsiniz bunları bilmeniz için detaylı bir şekilde sizlere bilgiler vereceğiz.

İnstagram’da Yeni Hesap Açamıyorum

“Instagram’a kaydolma engellendi şu anda yeni bir hesap oluşturamazsınız” hatası

İnstagram hesabı açacağınız zaman kaydolmanız engellenebilir çünkü aynı bir cihazdan eğer birden fazla hesap oluşturduysanız o zaman bu gibi sorunla karşılaşmanız normal bir durumdur. Bunun yanı sıra aynı uygulamadan da çok fazla hesap eklemekte aynı soruna neden olabilir.

Bu yüzden eğer işletmeyseniz o zaman birden fazla hesap açacaksanız ama nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız o zaman yazımızı okumaya devam edin.

Instagram’a Kayıt Olamıyorum

İlk olarak İnstagrama biz neden kaydolamıyoruz bunu bilmemiz gerek. İnstagram hesabımızı oluşturamama nedenlerimiz ise aşağıda belirttiklerimizdir ;

  • Ağ bağlantısı
  • Cihaz engellendi
  • E-posta adresi engellendi
  • Telefon numarası engellendi
  • Kullanıcı adı mevcut değil veya zaten engellenenler listesinde
  • Instagram hataları

Tabi yukarıda saymış olduğumuz sebeplerin dışında mesela VPN kullanıyorsunuzdur aynı şekilde hesap açamazsınız hata verir. İnstagram genel olarak hem spam hem de otomatik olan botları engellemek için sizin cihazınıza engel koymaktadır.

IP engeli yediğiniz zaman da siz hesap oluşturacağınız zaman bir hata ile karşılaşıyorsunuz. Ama merak etmeyin bu durumu düzeltmenin kolay yolu vardır.

Yöntem 1: E-posta adresini/telefon numarasını değiştirin

Eğer E-posta adresiniz engel yedi ise maalesef tekrardan kayıt olamazsınız. Bu yüzden başka bir E-posta adresi denemeniz daha doğru olacaktır. Aynı zaman da cihazınızı değiştirip o şekilde deneme yapın.

Başka birinin cihazından telefon numarası ile kayıt olmayı deneyebilirsiniz.

Yöntem 2: Masaüstü için Instagram’ı Deneyin

Hatayı cihazdan alıyorsanız hesap açmak için Masaüstünü deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için ise Instagram.com adresine giriş yapın ve kaydol’a tıklayıp kayıt olun.

Yöntem 3: Tarayıcınızı Değiştirin

Hesap açmada engellendi hatasını düzeltmenin bir diğer yolu ise tarayıcı değiştirmektir. Yani örnek verecek olursak Google Chrome uygulamasından hata alıyorsanız bunun yerine Firefox ya da Opera tarayıcılarını deneyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ