Görünmez Boşluk Kopyalama Nasıl Yapılır ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Görünmez Boşluk Kopyalama Nasıl Yapılır ?

Görünmez boşluk, en basit haliyle klavye klavye ile oluşturabileceğiniz görünmez bir karakterdir ve birçok kişi tarafından iki harf arasında görünmez bir boşluk oluşturan görünmez bir harf olarak kabul edilir. Web sitesindeki harflere göre bu sembol, U + 3164 “ㅤ” ile temsil edilen binlerce Unicode karakterinden sadece biridir. Peki görünmez boşluk kopyalama nasıl yapılır?

Görünmez Boşluk Kopyalama Nasıl Yapılır

Görünmez karakter olarak da adlandırılabilen bu görünmez boşluk veya boş karakter, görünmezlik işlevi nedeniyle oyuncular tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Birçok oyun takma adlarında boşluk kabul etmez, bu nedenle karakterin kullanımını haklı çıkarır, çünkü yerleştirirken iki kelime arasına bir boşluk eklenir. Dilerseniz Instagram Facebook Twitter Snapchat gibi özel nick oluşturabileceğiniz sosyal medya platformlarında da kullanabilirsiniz.

Bu görünmez karakterin bir hata olduğunu düşünebiliriz fakat değil. Çünkü aslında tüm semboller bir arada, ancak bu özel sembol görünmez olduğu için bir boşluk etkisi yaratıyor.

ALT+255

Diğer durumlarda bu sembol diğer kişilere görünür içerik olmadan mesaj göndermek için kullanılır, Basitçe: örneğin WhatsApp’ta boş bir mesaj oluşturmak için sadece bir boşluk gönderemezsiniz, ancak görünmez boşluğu yerleştirerek bu mesajı sorunsuz bir şekilde gönderirsiniz.

Görünmez Boşluk Nasıl Yapılır?

Eğer görünmez boşluk karakterini bilgisayar platformunda kullanmak istiyorsanız bu oldukça basittir. ALT + 255 tuşlamasıyla kolay bir şekilde görünmez boşluk yaratabilir ve dilediğiniz uygulama ile sitede kullanabilirsiniz. ALT tuşuna basılı tutuyorken 255 i tuşlayın ve daha sonra tüm tuşlardan elinizi çekin. Bir görünmez boşluk yaratmış olacaksınız.

Peki telefonda? O da oldukça basit. Günümüzde oldukça sık kullanılan bir özellik olması nedeniyle internette bu karakter için oluşturulmuş birçok farklı site bulunmaktadır. Görünmez boşluk kopyalama siteleri olarak aratma yaparsanız karşınıza birçok site çıkacaktır.

Kullanım neredeyse tamamında aynıdır. Kopyala butonuna tıklayın ve görünmez boşluk otomatik olarak kopyalanacaktır. Daha sonra telefonunuzda bu karakteri nerede kullanmak istiyorsanız o alana yapıştırın. İşte bu kadar!

Oyunlarda Çok Popüler

Çevrimiçi oyun oyuncuları için görünmez genellikle çok önemlidir. Free Fire gibi bazı oyunlar isimler arasına normal boşlukların eklenmesine izin vermez, bu nedenle görünmez boşluk veya görünmez harf olarak da bilinen Unicode karakteri ALT+255 kullanılır. Telefonunuzda kullanmak istiyorsanız kolayl bir şekilde bu iş için oluşturulmuş sitelerden kopyalama yapabilirsiniz.

Bu tür boş karakterler, sosyal ağlarda görünür içerik olmadan mesaj veya durum oluşturmak için yaygın olarak kullanılır. Örneğin WhatsApp, bir kullanıcının içeriksiz bir mesaj göndermesine izin vermez, ancak bu karakterle tamamen mümkündür.

Bu boş karakter veya görünmez karakter kodunun başka işlevleri de vardır ve daha önce de söylediğimiz gibi, esas olarak, kullanılan sistemin klavyelerde normal bir boşluk aracılığıyla böyle bir işleve izin vermediği durumlarda iki harf arasına boşluk yerleştirmek için kullanılır.

Bu “görünmez metin kopyalama ve yapıştırma” işleminin gerçek bir boşluk olmadığını, normal bir harfe eşit bir karakter olduğunu, bu nedenle iki kelimeyi onunla ayırırken aslında bu iki kelime artı görünmez harfin tek bir kelime haline geldiğini unutmayın.

Görünmez boşluk hakkında bilmeniz gerekenler temel olarak bunlardır. Eğer siz de bir internet sitesinde veya oyunda bu karakterler ile nickinizi özelleştirmek ve daha hoş bir hale getirmek istiyorsanız bunun oldukça basit olduğunu bilmelisiniz. Tek yapmanız gereken klavyenizden alt + 255 kombinasyonunu tuşlamak veya görünmez boşluk kopyalama sitelerini kullanmak.

İşte bu kadar basit!

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir