Pimapen Bantları Nasıl Temizlenir ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Pimapen Bantları Nasıl Temizlenir ?

0

Pimapen Bantları Nasıl Temizlenir ?

Artık günümüzde yapılan tüm binalarda pimapenler oldukça kullanışlı ve çok güzel oluyor. Günümüzde ise pimapen kullanımı çok arttığından dolayı yaşanan sorunlar da artık konuşulmaya ve bu konular hakkında bazı şeyler de merak edilmeye başlandı. Yeni yapılan binalarda genel olarak pimapenlerin zarar görmemesi için koruma bantları bulunmaktadır. Bu yapışkanlar genel olarak inşaat sırasında pimapenler herhangi bir şeyden dolayı zarar görmemesinden dolayı alınan bir tedbirdir.

Pimapen Bantları Nasıl Temizlenir

Fakat inşaat veya tadilat biliyorsunuz ki kısa süren bir işlem olmadığından dolayı pimapenlere yapılan koruma bantları da uzun bir süre orada kalır. Özellikle havalar sıcak ise bu sıcaklıktan dolayı bantları çıkarmak bir hayli zor hale gelemiyor. Bu yüzden inşaat veya tadilat bittiği anda hemen o bantları çıkarmamız gerekiyor. Fakat bizler bu şekilde yapsak bile bu koruma bantlarını çıkarmamız biraz zor olabiliyor. Ama sizlere şimdi vereceğimiz bazı yöntemler sayesinde koruma bantlarını kolayca çıkartabileceksiniz.

pimapen bant lekesi nasıl çıkar

1-)Saç Kurutma Makinesi

Saç kurutma makinesi her evde bulunan ev eşyalarından birisidir ve pimapen bantlarını kolayca çıkarmak için bu yöntemi deneyebilirsiniz. İlk olarak saç kurutma makinesini prize takalım ve daha sonra çıkarmak istediğiniz yere doğru yüksek seviyeye alarak o bölgeye tutun. Fakat saç kuruma makinesinin gücü ve bant yüzeyine göre çıkarma işlemi farklılık gösterebilir. Eğer saç kurutma makinesi çok güçlü ise o zaman kısa süre içerisin de çıkartabilirsiniz. Eğer yeterince ısı uygulanmazsa o zaman bantlar çıkar ama bant izleri o bölgede kalır. Bunlara dikkat ederek çıkarma işlemi yapın.

2-)Buharlı Ütü

Pimapen bantlarını çıkarmanın en etkili yöntemlerinden birisi de buharlı ütüdür. İlk olarak buharlı ütünüzü prize takın ve en yüksek ayarı açarak ısınmasını bekleyin. Daha sonra ısınma olunca pimapen bantlarının üzerine doğru buhar özelliğini kullanarak buhar uygulaması yapın. Fakat ütü kesinlikle pimapenlere değmesin buna çok dikkat edin.

Çünkü değerse bantlara yapışır ve bu yüzden pimapenleriniz ciddi zararlar görebilir. Bu yüzden dikkat isteyen yöntemdir. Bu şekilde uygulama yaparak biraz bekleyin ve daha sonra bandı kolayca çıkartabilirsiniz. Buharlı ütü yoksa bunun yerine isteyenler buhar makinesi de kullanabilir.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir