Facebook’ta Video İzleme Geçmişi Nasıl Silinir ? 2024
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Facebook’ta Video İzleme Geçmişi Nasıl Silinir ? 2024

0

Facebook platformunda hoşumuza giden videoları izlemeyi gerçekten çok seviyoruz. Facebookta daha önce izlediğiniz videoları incelemek veya o hoşunuza giden müthiş videoyu tekrar bulmak isteyebilirsiniz. Makalemizde geçmişte izlediğiniz facebook videolarını tekrar incelemeyi ve dilerseniz izleme geçmişinizi silmeyi anlatacağız.

Facebook’ta Video İzleme Geçmişi Nasıl Silinir

Facebook’ta çok sayıda video izlemiş olabilirsiniz. Bazen Facebook’ta son izlediğiniz bir videoyu bulmanız gerekir ve cihazınızda kayıtlı değildir. Facebook’ta son izlenen videoları nasıl bulabilirsiniz? Bu yazı Facebook oynatma geçmişinin nasıl görüntüleneceğini ve silineceğini açıklamaktadır. Facebook ta video izleme geçmişi ile alakalı her şey bu makalemizde.

Facebook Geçmişinizi Bulma Ve Silme

Facebook video geçmişinize profilinizden kolayca erişebilirsiniz. Burada, Facebook masaüstü veya web uygulamasının yanı sıra Facebook mobil uygulamasında son izlediğiniz videoları nasıl bulacağınızı ve Facebook oynatma geçmişinizi nasıl sileceğinizi gösteriyoruz.

Masaüstünde Facebook Video Geçmişini Görüntüleme ve Silme

Adım 1. Masaüstü için Facebook uygulamasını açın ve oturum açın veya Facebook’unuzu bir web tarayıcısından açın.

Adım 2. Sol üst köşede yer alan profil resminize tıklayarak Facebook profilinize erişin.

Adım 3. Üç noktalı menüye tıklayın daha sonra ise Etkinlik Günlüğü bölümüne erişin.

Adım 4. Eylemler ve Diğer Etkinlikler seçeneğine tıklayarak genişletin ve ardından İzlediğiniz Videolar seçeneğini seçin.

Not: Daha aşağı kaydırabilir ve Facebook Live video oynatma geçmişinizi bulmak için izlediğiniz canlı videolara tıklayabilirsiniz.

Adım 5. Şimdi sağ tarafta tüm Facebook video geçmişini göreceksiniz. Bir videoyu tekrar izlemek için üzerine tıklayabilirsiniz.

İzleme geçmişinden herhangi bir videoyu kaldırmak için videonun yanındaki üç noktaya tıklayın ve Sil butonuna tıklayın ardından onaylayın.

Facebook video geçmişinin tamamını silmek için sağ üst köşedeki Video oynatma geçmişini sil seçeneğine dokunmanız ve ardından onaylamak için açılan pencerede Video oynatma geçmişini sil seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

Cep Telefonunda Facebook Oynatma Geçmişini Görüntüleyin Ve Silin.

Adım 1. Facebook uygulamasını açın ve hesabınıza başarılı bir şekilde giriş yapın.

Adım 2. Üç noktalı simgeye dokunarak Ayarlar ve Gizlilik butonuna tıklayın.

Adım 3. Facebook Bilgileriniz bölümüne gitmek için aşağı kaydırın ve Etkinlik Günlüğü’ne tıklayın.

Adım 4. Filtreler ve Kategoriler’e tıklayın, ardından Günlüğe Kaydedilen Eylemler ve Diğer Etkinlikler’i ve ardından İzlediğiniz Videolar’ı seçin. Daha sonra son izlediğiniz videoların bir listesini göreceksiniz.

İzlemek için videonun üzerine tıklayabilir veya videonun yanındaki üç noktalı simgeye tıklayabilir ve Facebook video geçmişinizden kaldırmak için Sil’e dokunabilirsiniz.

Sonuç

Bilgisayarınızda veya akıllı telefonunuzda Facebook oynatma geçmişinizi bulmak için bu adımları takip edebilirsiniz. Daha sonra izlediğiniz videoları yeniden izleyebilir veya Facebook video geçmişinizden kaldırabilirsiniz. Bu oldukça kolaydır. Yapabilmeniz için yukarıda basitçe belirttiğimiz adımları takip etmeniz yeterlidir.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir