En Son Çıkan Birbirinden Güzel Tığ ile Yapılan En Yeni Lif Modelleri
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

En Son Çıkan Birbirinden Güzel Tığ ile Yapılan En Yeni Lif Modelleri

0

Her sene olduğu gibi bu sene de lif modellerinde bir yenileri daha eklenmeye başladı. Evet biliyorsunuz ki hanımlar örgünün hiçbir zaman modası geçmez tam tersine her sene farklı farklı şekillerde örgüler yapılarak yerine başka bir model gelir ve o model moda olmaya başlar. Bu yıl da hamarat kadınlarımız hem çeyizlik için hem de banyolar için birbirinden güzel ve şık tığ işinden lifler yapmışlar. Çeyiz sandıklarını zaten en çok süsleyen el örgüsü her zaman lifler oluyor. Liflerin yanı sıra havlu kenarları , patikler ve yazma oyaları da çeyiz sandıklarının içerisinde bulunan en önemli eşyalardır.

Tığ işi ile yapılan lif modellerinin hepsi de bu seneye özel olarak tasarlanmıştır. Yani sizler içerisinde bulunan modellerden birisini seçerek ister evinizdeki banyoya isterseniz de kızınız varsa onun çeyizine örebilirsiniz. İp olarak ise sakallı ipten ve tüylü iplikten yapılan lif modelleri daha çok tercih edilmektedir. Lifler tığ işi ile örüldüğü gibi isteyenler şiş ile de yapabilir fakat şiş ile yapılan lif hem daha kalın olur hem de bitirmesi biraz geç vakitleri alır. Bu yüzden tığ işini biliyorsanız tığ işi ile yapın derim.

HEM ÇEYİZLİK HEM DE BANYO İÇİN YAPILAN HARİKA LİFLER

Lif modellerinde o kadar çeşit var ki hem desen olarak hem model olarak hem de renk olarak çeşit çeşit örnekler bulunmaktadır. Mesela bu sezon en çok yapılanlar arasında kare tarzlı ila yuvarlak lifler çok ön planda. Kızınızın çeyizine yapacaksanız dikdörtgen ila yuvarlak modeli , banyo için yapacaksanız da kare tarzı modeli tercih edebilirsiniz. Renk olarak ise hanımlar isteyenler rengarenk isteyenler de tek renk şeklinde yapabilir. Ama sizlere tavsiyem rengarenk yapıp daha sonra desen oluşturup lifinizi daha güzel hale getirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir