Bilgisayar Modelini Nasıl Öğrenebilirim ?
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Bilgisayar Modelini Nasıl Öğrenebilirim ?

0

Bilgisayar modelini nasıl öğrenebilirim? Günümüz itibariyle bilgisayar modelinizi öğrenmeyi istediğiniz zaman karşınıza 4 farklı seçenek çıkacaktır. Bu seçenekleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

Bilgisayar Modelini Nasıl Öğrenebilirim
  • Yeniden başlatarak
  • Anakartınızın üzerini okumak
  • Bilgisayarınızda yer alan etiketi okumak
  • DXDiag bölümünden kontrol etmek

Bilgisayar modelini nasıl öğrenirim Lenovo dediğiniz zaman sıraladığımız bu 4 yöntem de etkili olacaktır. Esasında bu durum Bilgisayar modelini nasıl öğrenirim HP için de geçerliliğini korumaktadır. Yeniden başlatırken bilgisayarınızın Del tuşuna sık bir şekilde basacak olursanız; BİOS ekranına ulaşırsınız. Burada yer alan “Information”  bölümünden bilgisayarınızın modelini öğrenebilirsiniz.

İçindekiler

Bilgisayar Modelini Nasıl Öğrenebilirim Casper

Bilgisayar modelini nasıl öğrenebilirim Casper modeli için de karşımıza farklı alternatif seçenekler çıkmaktadır. Bu aşamada bilgisayarınızın etiketinde yer alan bölümden de pratik bir şekilde bilgisayarınızın modelini öğrenebilirsiniz. Bunun için Windows Arama çubuğu bölümüne ‘’DXDIAG’’ yazmalısınız. Sonrasında karşınıza model adı vs gibi bilgiler çıkacaktır.

Tüm bu bilgiler ışığında bilgisayarınızın modelini öğrenmeyi istediğiniz zaman karşınıza en mantıklı seçenek olarak, bilgisayarınızın etiketini okumak çıkmaktadır. Bu yöntem sayesinde çok daha pratik bir şekilde bilgisayarınızın modelini öğrenebilirsiniz.

Bununla birlikte son zamanlarda kimi programların da bilgisayarlara dair bilgi edinmek konusunda üst düzeyde etkiye sahip olduğu bilinmektedir. Ancak bu tarz uygulamaları tercih ederken; özenli bir araştırma sürecini yakından takip ediyor olmanız her zaman önerilmektedir.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir