Galeta Unu Yerine Başka Ne Kullanılabilir ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Galeta Unu Yerine Başka Ne Kullanılabilir ?

0

Galeta unu biliyorsunuz ki yemeklerde daha çok tercih edilen unlardan birisidir. Fakat birçok bayan kokusundan dolayı galeta ununu tercih etmek istemez. Peki galeta unu kullanmak istemiyorsak bunun yerine hangi unu kullanabiliriz. İşte bu yazımızda galeta unu yerine kullanabileceğiniz unları araştırıp bulduklarımızı sizlerle paylaştık.

Galeta Unu Yerine Başka Ne Kullanılabilir

Galeta Unu Yerine Başka Ne Kullanılabilir?

1-)Mısır Unu

Hem galeta unu hem de mısır unu genel olarak farklı gıdalar pişirildiği zaman tercih edilir ama ikisinin de aslında yeri çok farklıdır. Mısır unun da herhangi bir şekilde galeta unun da olduğu gibi koku yoktur ve aynı lezzeti elde edebilirsiniz.

Unlar da kokunun oluşmasının asıl nedeni bulunduğu ortamla ilgilidir. Yani örnek verecek olursak bulunulan ortam da rutubet varsa unu da orada muhafaza ediyorsanız o zaman o ortamın kokusunu alacağından ortaya da kötü koku çıkar.

2-)Bayat Ekmek

Galeta unun yerine kullanabileceğiniz en sağlıklı ve en uygun ürünlerden birisi de bayat ekmek olacaktır. Bayat ekmeği toz haline getireceksiniz ve bu şekilde un gibi kullanacaksınız. Peki bunu nasıl yaparız ?

İlk olarak bayat veya sertleşmeye başlamış olan ekmeği elinizle ayırın ve küçük parçalara bölün. Sonrasında küçük parçaları da blender yardımı ile toz haline getirin. İşte bu şekilde galeta unun yerine bayat ekmek kullanmış olacaksınız. Emin olun hanımlar aynı galeta unu gibi yaptığınız şeyler çok lezzetli olacaktır.

İlginizi Çekebilir