Evliyaların Dilek Duası Kaç Gün Okunmalı ? Manası Anlamı Ve Fazileti
  1. Anasayfa
  2. Dini Konular

Evliyaların Dilek Duası Kaç Gün Okunmalı ? Manası Anlamı Ve Fazileti

0

Günümüzde Evliya kelimesini çok duyuyoruz değil mi ? Fakat ne anlama geldiğini bilmiyoruz. Şimdi arkadaşlar Evliya kelimesi genel olarak Veli kelimesinden gelmektedir. Aynı zaman da Allah’ın dostları gibi anlamlara da geliyor. Evliya olan insanlar dünyadan herhangi bir şey beklemezler ve bütün varını yoğunu Allah yolunda harcarlar.

evliya dilek duası

Dünyada başlarına gelen belalar , kazalar veya tüm zorluklara hiçbir şekilde aldırış etmez ve yarın acaba benim halim ne olacak ? gibi dertlere de düşmezler. Çünkü bu insanlar her şeyin Allah’tan geldiğini bildiklerinden dolayı her işte bir hayır vardır buna inanırlar. Dünya hayatı hiçbir şekilde onları asla aldatmaz ve olan bitenlere de kafa yormazlar.

Evliyaların ise yapmış oldukları dilek duaları gerçekten çok önemli ve etkili olmaktadır. Ben bununla ilgili netten bir araştırma yaptım fakat bazı şeyleri öğrendikten sonra gerçekten çok şaşırdım. Bu duayı merak eden kardeşim için sayfama paylaşacağım. Yüce Rabbim İnşallah sizlerin de dualarını kabul eder. Siz arkadaşlar yeter ki Allah’tan isteyin emin olun o size en kısa zaman da karşılığını fazlası ile verecektir.

Dua edeceğimiz zaman gönülden etmeye özen gösterelim ve dara düştüğümüz zaman veya olumsuz bir şeyler olduğunda hemen Allah’a sığınalım ve dua edip ondan yardım isteyelim.

”Hz. isa bu duayı okuduğu zaman ölüler dirilirdi”

100 kere okunmalıdır.

Şimdi arkadaşlar ister vereceğimiz bu duayı 1 hafta boyunca 100 kere okuyun isterseniz 14 veya 21 gün hiç fark etmez.

OKURLARIMIZ BUNA DA BAKTI ;

Evliya Dilek Duası Video

İlginizi Çekebilir