WordPress Hosting Seçimi Nasıl Yapılmalıdır ?
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

WordPress Hosting Seçimi Nasıl Yapılmalıdır ?

0

Piyasada birçok web barındırma sağlayıcısı vardır, bu nedenle en iyisini seçmek zor olabilir. Yeni bir WordPress hosting denemek istiyorsanız, aşağıdaki kriterleri göz önünde bulundurmalısınız:

WordPress Hosting Seçimi Nasıl Yapılmalıdır

WordPress için Optimizasyon

Web barındırma hizmetiniz en azından WordPress’i çalıştırmak için minimum gereksinimleri karşılamalıdır. Wordpress hosting seçimi yaparken buna dikkat etmeniz yararınıza olur. WordPress’in de kendine özgü özellikleri vardır ve her barındırma en iyi şekilde ayarlanmamıştır. Bu nedenle, bu özellikleri garanti eden barındırma hizmeti arayın.

Hız

Mevcut istatistiklere göre, web sitesi ziyaretçileri sabırsızdır ve bu nedenle web sitesinin hızı çok önemlidir. Google ayrıca yavaş web sitelerini de cezalandırır. Web hızını ölçmek için bu araçları kullanabilirsiniz. Bu, özellikle WordPress barındırma hakkında konuştuğumuzda önemlidir. Optimize edilmemiş WordPress sunucu yoğun bir sistemdir, bu nedenle güçlü bir donanıma ihtiyaç vardır.

Kullanılabilirlik

Web barındırma hizmetinin maksimum sunucu kullanılabilirliği sunduğundan emin olun. Sonuçta, sunucu çok sık ve çok uzun süre kapalı kalırsa, ziyaretçiler sizi terk edecektir. Neredeyse her iyi WordPress hosting %99,99 çalışma süresini garanti etmelidir.

Destek

Kaliteli destek bir diğer önemli kriterdir. İyi bir web hosting, canlı sohbet ve telefon desteği de dahil olmak üzere günün her saati teknik destek sunmalıdır. Gerçek bir sorununuz varsa, bir e-posta yanıtı beklemek yeterli değildir. Web sitenizin kapalı kaldığı her saniye, daha fazla ziyaretçi kaybedersiniz.

Güvenlik

En son güvenlik güncellemelerini ölçerek, güvence altına alarak ve uygulayarak yüksek düzeyde güvenlik sunan web barındırmayı seçin. Bu, bilgisayar korsanlarının web’e erişmek için kullandıkları sahte botların hacklenme ve engellenme olasılığını büyük ölçüde azaltacaktır.

Tek Tıkla WordPress Kurulumu

Teknik bir uzman değilseniz ve WordPress’i yüklemekten endişe ediyorsanız, tek tıklamayla kolay otomatik kurulum sunan barındırmayı seçmelisiniz.

Fiyat

WordPress barındırma hizmeti sunan birçok şirket vardır. Bireysel barındırma paketlerinin fiyatları değişir. Her zaman gereksinimlerinize uygun bir paket seçin. İhtiyacınız yoksa daha büyük bir paket için gereksiz yere ödeme yapmayın.

Para İade Garantisi

Bir web barındırma seçmeden önce, para iade garantili bir deneme sunup sunmadıklarını kontrol edin. Neden böyle yapmalısınız? Çok basit: deneme sırasında iddia ettikleri gereksinimleri karşılamadıkları veya hizmetlerinin sizin için yeterli olmadığı ortaya çıkarsa, paranızı geri alabilirsiniz.

Ücretsiz WordPress Hosting?

Birçok ücretsiz web barındırma sağlayıcısı var, ancak bunlardan kaçınmanızı öneririz. Sonuçta, sihirli kelime “bedava” oldukça pahalıya geliyor. Bu barındırma sağlayıcıları, web sitenizin profesyonelce görünmemesi nedeniyle aşağıdaki gizli dezavantajlardan bazılarına sahip olma eğilimindedir:

  • Reklam banner’ını web sitenize yerleştirmeniz gerekir.
  • Web sitenizin altbilgisine şirkete ait bir bağlantı koymanız gerekebilir.
  • Kendi alan adınıza sahip olmak istiyorsanız, bunun için ödeme yapmanız gerekir. Aksi takdirde, alan adı başlığında markalarının adı yer alır.
  • Hizmetlerini sunmayı ne zaman bırakacaklarını asla bilemezsiniz.
  • Sunucu kullanılabilirliği, hız, yedekleme vb. konularda hiçbir garantileri yoktur.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir