Siber Saldırılara Karşı Nasıl Koruma Sağlanır ? Alınabilecek Önlemler
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Siber Saldırılara Karşı Nasıl Koruma Sağlanır ? Alınabilecek Önlemler

0

Siber saldırı kelimesini daha önce duymuşsunuzdur değil mi ? Özellikle hem banka hesaplarımız hem de sosyal medya hesapları genel olarak siber saldırılara maruz kaldığını da biliyoruz. Yapılan bu saldırı sonucunda ise karşı taraf bizim bilgilerimize erişebiliyor , banka hesabımıza girip para çekebiliyorlar. Ama eğer bizler siber saldırılardan korunma yöntemleri konusunda bilgili olursak hesaplarımızı bu şekilde daha güvence altında tutabiliriz tabi.

Siber Saldırılara Karşı Nasıl Koruma Sağlanır

Siber Saldırılardan Nasıl Korunuruz?

Siber saldırılara karşı korunma yöntemi aslın da bakarsanız günümüzde bilinmesi gereken işlemlerden birisi olmaktadır. Şimdi siber saldırı koruma için takip etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Eğer bu hareketleri doğru bir şekilde takip ederseniz o zaman başarılı olacağınızdan eminiz.

İlk olarak hesabınızda eğer alışageldik bir hareket yoksa sıkıntı yapmanıza gerek yok fakat varsa o zaman siber saldırı tehdidi altında olduğunuzu söyleyebiliriz sizlere. Böyle bir durum sezdiyseniz hemen hesabınızın bağlı olmuş olduğu şirket ile iletişime geçiniz.

Hesabınıza giriş yapıyorsanız şirket sizden nasıl ele geçirildi ile ilgili bilgiler ister fakat hesabınıza giriş yapamıyorsanız o zaman daha detaylı bilgi ister. Siber saldırı yapıldığı zaman genel olarak size mesaj veya link yollarlar ve bunlara sakın ama sakın tıklamayınız.

Siber saldırılarından korunmanın en etkili yolu her zaman güçlü bir şifre yapmaktan geçer. Eğer hesaplarınız siber saldırıya maruz kalıyorsa o zaman hemen hesaplarınızda ki şifreleri değiştirin. Hatta sadece şifre değişikliği değil aynı zaman da iki faktörlü olan kimlik doğrulamasını da yapınız.

Siber saldırılardan korunmak için bilinçli bir şekilde internet kullanmanız son derece önemlidir. Yani güvenli olmayan sitelere girerseniz veya birden fazla program kullanırsanız o zaman hem bilgisayarınızı hem de kullanmış olduğunuz cep telefonunuzu büyük oranda riske atmış olursunuz.

SİBER SALDIRILARDAN NASIL KORUNULUR ? VİDEO

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir