TikTok Keşfet Saatleri Tablosu Güncel – [2024]
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

TikTok Keşfet Saatleri Tablosu Güncel – [2024]

TikTok’ta yayınlamak için en uygun zaman ne zamandır? En doğru saatte paylaşım yaparak içeriklerinizin daha kolay keşfete düşmesini sağlayabilir misiniz? Mükemmel gönderi programı etkileşim oranlarınıza yardımcı oluyor mu?

TikTok Keşfet Saatleri

Bu makalemizi dikkatli bir şekilde okuyarak en doğru paylaşım saatini nasıl seçeceğinizi kolay bir şekilde öğreneceksiniz ve artık gönderilerinizin keşfete düşme ihtimali çok daha fazla olacak. Tiktok keşfete düşme saatleri sayesinde en iyi şekilde gönderi planlaması yaparak keşfete düşme ihtimalinizi artırabilirsiniz. Peki tiktok keşfet saatleri 2024 yılında güncel olarak nasıl?

TikTok’ta Yayınlamak İçin En İyi Zaman Var Mı?

Hem evet hem hayır. Bildiğiniz gibi TikTok uygulamanın çoğu bölümünde sizin ile alakalı gönderileri karşınıza çıkarma işlemini gerçekten çok iyi yapıyor. Ancak genellikle, Sizin İçin sayfasında önerilen videolar birkaç günden daha eski değildir.

Bu nedenle, en fazla erişimi elde etmek için hedef kitlenizin hangi saatler içerisinde TikTokta bulunduğunu bilmeli ve bu saatlerde paylaşım yapmalısınız. Kısacası, hedef kitlenizin hangi saatlerde tiktok kullandığını ve sizin gibi uygulamada kaydırma yaptıklarını bilmelisiniz. Tiktokta keşfete düşme saatleri bilgisini en kolay bu şekilde elde edebilirsiniz. Hedef kitlenizi anlayarak.

Ancak bu sadece TikTok’ta gönderi paylaştığınızda geniş bir kitleye ulaşmakla ilgili değil. Ne sıklıkta gönderi paylaştığınız da içeriğinizin platformda nasıl paylaşıldığını etkileyebilir (TikTok günde 1-4 kez gönderi paylaşmanızı önerir). Sizin için en doğru gönderi planlama saatlerini oluşturmak için paylaştığınız tüm gönderilerin istatistiklerini takip edin. En çok hangi saatlerde etkileşim elde ettiğinizi iyice öğrenin.

Yine de genel olarak bazı saatler diğer paylaşım saatlerine göre daha fazla işe yarıyor. Ve sıfırdan bir kitle oluşturuyorsanız, henüz karşılaştırabileceğiniz geçmiş verilere sahip olmayabilirsiniz.

TikTok’ta Keşfete Düşme Saatleri

Deneylere ve 1.000.000 gönderinin incelenmesine güvenerek, en iyi sonuçları almak için en iyi paylaşım vakti Perşembe günü saat 19:00’dur.

Haftada birden fazla gönderi yapmayı mı planlıyorsunuz? İşte haftanın her günü için tiktok keşfete çıkma saatleri detayları:

GünZaman
Pazartesi10:00
Salı09:00
Çarşamba07.00
Perşembe19.00
Cuma15:00
Cumartesi11:00
Pazar16:00

En İyi Performans Gösteren TikTok’larınızı Gözden Geçirin.

Platform farketmeksizin sizin için en iyi olanı bulmak istiyorsanız sürekli olarak paylaşım saatlerinizi ve hangi saatte ne kadar etkileşim aldığınızı takip etmelisiniz. Böylece sizin için en iyi olanı bulabilirsiniz.

TikTok analiz programları, sizin için bu işi kolaylaştırabilecek etkili ve garantili araçlardır. Mevcut içeriğinizin performansını analiz edin ve görüntüleme ve etkileşimleri yayınlama zamanlarıyla karşılaştırın.

TikTok Analytics kullanarak hangi zaman aralıklarında daha iyi görüntüleme aldığınızı kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. TikTok Analytics doğrudan TikTok resmi verilerinizi kullanır ve size doğru sonuçlar sağlar.

Not: Daha profesyonel araçlara erişim elde etmeniz için TikTok Pro kullanmanız gerekebilir.

TikTok Analytics bölümüne ister telefonunuzdan ister ise web sürümünden kolay bir şekilde erişebilirsiniz. Daha fazla bilgi için internet üzerindeki TikTok Analytics kılavuzlarını inceleyin.

En İyi Zamanlar Değişebilir

Hiçbir sosyal medya stratejisi kesin değildir.

Sizin de bildiğiniz gibi TikTok diğer sosyal medya platformları ile kıyaslandığında oldukça yeni bir platform. Algoritma neredeyse her gün güncelleniyor ve bir gün işe yarayan bir strateji diğer gün daha az işe yarayabiliyor.

Bu şu anlama geliyor; TikTok için ideal paylaşım saatleriniz de değişebilir. Eğer aynı saatlerde daha az etkileşim aldığınızı farkederseniz yeni bir analiz yapmanız gerekebilir.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir