Telegram Numara Gizleme Nasıl Yapılır ?
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Telegram Numara Gizleme Nasıl Yapılır ?

0

Messenger alternatifi Telegram 2013’ten beri var, ancak yalnızca birkaç yıldır gerçekten mevcut. Ayrıca WhatsApp’ı çevreleyen veri koruma sorunu nedeniyle, Telegram giderek daha büyük hale geliyor ve hala büyüyen bir takipçi kitlesine sahip.

Telegram Numara Gizleme Nasıl Yapılır

Bu uygulamayı kullanmak için mantıksal olarak bir telefon numarasına ihtiyacınız vardır. Ancak bunu istemiyorsanız, telefon numarasını gizleyerek bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Bu nedenle, Telegram’da numarayı nasıl gizleyebileceğinizi aşağıda size açıklamak istiyoruz. Telegram numara gizleme nasıl yapılır ve telegram telefon gizleme hakkında bilmeniz gerekenler nelerdir?

Telegram’da Numaranızı Nasıl Gizlersiniz?

Temel olarak, numaranızı Telegram’da gizlemenin iki basit yolu vardır. Bir yandan, numaranız yerine görüntülenecek bir kullanıcı adı oluşturabilir, diğer yandan bir kullanıcı adı oluşturmanıza gerek kalmadan numaranızı tamamen gizleyebilirsiniz. İkinci seçenek elbette daha pratiktir, ancak ilkini sizden mahrum bırakmak istemiyoruz. Bu yüzden nasıl kullanıcı adı ekleyebileceğinizle başlayacağız.

Kişilerinizin veya yabancıların numaranızı Telegram’da görmesini önlemek için, mesajlaşma programını bir kullanıcı adıyla kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki şekilde ilerleyin:

 • Önce Telegram uygulamasına gidin ve üç çizgi menüsüne dokunun.
 • Ardından “Ayarlar” üzerine dokunun.
 • Daha sonra kullanıcı adınızı “Kullanıcı Adı” altından değiştirebilirsiniz.

Bu adımları izlediyseniz, gelecekte diğer kullanıcılar artık numaranızı değil kullanıcı adınızı görecektir. İşte bu kadar basit! Telegram tel no gizleme ile alakalı en pratik yöntem bu yöntemdir.

Peki Kullanıcı Adı Kullanmadan?

Numaranızı Telegram’da gizleyebilmek için mutlaka bir kullanıcı adına ihtiyacınız yoktur. Ayrıca, telefon numaranızı kimsenin göremeyeceği şekilde özelleştirme seçeneğiniz de vardır. Bu şu şekilde çalışır:

 • Telegram uygulamasına ve ardından üç çizgi menüsüne gidin.
 • Ardından “Ayarlar” üzerine dokunun.
 • Şimdi “Gizlilik ve güvenlik” öğesine gitmeniz gerekiyor.
 • “Telefon numarası” öğesi altında ayarları yapabilirsiniz.
 • Burada numaranızı Telegram’da gizleme seçeneğiniz vardır.
 • “Numaramı kim görebilir?” altında “Herkes”, “Kişilerim” veya “Hiç kimse” arasında seçim yapabilirsiniz.

Sonuç: Numaranızı gizlemek çok basit

Messenger kullanıcısıysanız ve gelecekte numaranızı Telegram’da gizlemek istiyorsanız, yukarıdaki iki seçeneği kullanabilirsiniz. Dürüst olmak gerekirse, ikinci seçenek biraz daha iyidir çünkü numaranızı anonimleştirebilirsiniz. Elbette hangi seçeneği tercih edeceğiniz size kalmış.

Artık numaranızı Telegram’da nasıl gizleyeceğinizi biliyorsunuz. Telegram grupta numara gizleme ile alakalı ekstra bir ayar yapmanıza gerek yoktur. Eğer kullanıcı adı belirlediyseniz veya 2. Yöntemden faydalandıysanız numaranız otomatik olarak gruplarda da gizlenecektir.

Ekstra: Üçüncü Seçenek

Telegram’da, diğer mesajlaşma programlarından farklı olarak, diğer kişilerin numaralarını otomatik olarak göremezsiniz. Bunun yerine, her kullanıcı numaranın gösterilmesi veya gizlenmesi gerektiğine kendisi karar verir.

 • Kendi telefon numaranızı gizlemek istiyorsanız, akıllı telefonunuzda Telegram’ı açın ve ayarlara gidin.
 • “Gizlilik ve güvenlik” öğesine dokunun ve buradan “Telefon numarası “na gidin.
 • En üstteki “Numaramı kim görebilir” öğesinin altında “Hiç kimse” seçeneğini seçin. Bu, Telegram’da kendi telefon numaranızı gizler.
 • Aşağıdaki öğelerde daha fazla ayar yapabilirsiniz. Örneğin, diğer tüm kişilerin numaranızı kullanarak sizi Telegram’da bulup bulamayacağını veya yalnızca kendi kişi listenizde bulunanları belirleyebilirsiniz.
 • Ayrıca istisnalar ekleyebilir ve numaranızı belirli kişiler veya gruplarla paylaşabilirsiniz.

Bu Platformda Güvenliğinizi Artırmak Önemli Mi?

Telegram çeşitli nedenlerle WhatsApp’tan çok daha güvenli olsa da, her zaman güvenliği mümkün olduğunca artırmanın yollarını aramalısınız.

Telegram hakkında öne çıkan şeylerden biri, mesajları otomatik olarak silmenin kolay yapılandırılmasıdır. Yeni mobil cihazlarda, girişi parmak izi ile güçlendirme seçeneği de sunuyor, yani bu yapılandırmayı parmak iziniz olmadan uygularsanız, erişim mümkün değildir.

Öte yandan, kullanabileceğiniz gizli sohbetleri de göz önünde bulundurmalısınız; bunların temel avantajı, oluşturulan sohbetlerde yazdıklarını yalnızca sizin ve diğer kullanıcının gözlemleyebilmesidir.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir