Bilgi Tüneli

Taşınırken Eşya Paketleme Nasıl Olmalıdır ? Taşınırken Ev Nasıl Toplanır ?

Taşınacağınız zaman eşya paketleme yapacağınız da bazı noktalara çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Yaşam alanınızdan ayrılıp yeni bir eve taşınmayı düşünenler varsa o zaman eşya paketlemesini çok iyi bilmesi gerekmektedir. Hatta dilerseniz profesyonel olan firmaları da tercih edebilirsiniz.

Taşınırken Eşya Paketleme Nasıl Olmalıdır

Kargoda Kırılacak Eşya Nasıl Paketlenir? 

Hem taşınacağınız zaman hem de yerleşeceğiniz de mutlaka kolilerin üzerine nereye ait olduklarını ve aynı zaman da içerisin de neler varsa onu yazarsanız sizin için daha iyi olacaktır.

Taşınacağınız zaman da arkadaşlar dikkat edeceğiniz bir diğer noktalardan birisi de hem ağırlık hem de hacim ayarlamak olacaktır. Ağır olan eşyalarınızı küçük koliye ve hafif olanları da büyük koliye yerleştirin. Ağır olan ürünü tek bir yere koyarsanız taşınması çok zor olacaktır.

Hem kıyafet hem yorgan hem de yastık gibi hafif olan eşyalarınızı mutlaka vakumlu olan poşetlere ya da hurçlara yerleştirin.

Mutfak eşyalarınızı ise paketleyeceğiniz zaman balonlu olan poşetlere koyabilir ve kolilerin üzerine de kırılabilir yazara eşyalarınızı güvene alabilirsiniz.

Dondurucunuzda olan ürünlerinizi ise taşınmaya yakın zamana kadar tüketmeye çalışın. Tüketemezseniz kısa mesafeli bir yere taşınacaksanız o zaman buz kutularına koyabilirsiniz.

Kırılacak Eşya Paketleme Malzemeleri Nelerdir?

Kırılacak olan eşyalarınızı paketleyeceğiniz zaman mutlaka balonlu poşet kullanın ve kolilerinizin üzerine de kırılabilir notunu düşün. Şimdi paketleme malzemelerin de neler işinize yarayacak ?

– Karton koli

– Koli bandı

– Mobilya taşıma battaniyesi

– Balonlu naylon poşet

Ev Taşıma Tüyoları Nelerdir?

Ev taşıyacağınız zaman taşınma gününe böyle birkaç hafta kalaya kadar nakliye firmasını ayarlayın. Fakat ayarlayacağınız güvenilir bir firma olmasına dikkat edin. Hem maddi hem de manevi olarak zarara uğramayın. Paketleme aşamasında ise ihtiyacınız olan malzemeleri de önceden hazırlayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ