Sim kart Gözükmeme Hatası Sorunu ve Çözümü
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Sim kart Gözükmeme Hatası Sorunu ve Çözümü

0

Sim kart gözükmeme sorunu yaşanıyorsa, ayarlar kısmına girip mobil ve şebeke modu seçeneklerinde otomatik kısma tıklayabilirsiniz. Otomatik seçeneğine tıkladıktan sonra sim kart gözükmeme sorunu çözülür. Halen devam ediyorsa eğer LTE/WCDMA/GSM seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

Sim kart Gözükmeme Hatası Sorunu ve Çözümü

Yöntem genellikle problemi her zaman çözen ve hızlı şekilde resim kart yeniden görünmesini sağlayan yöntemlerden biridir.Ayarlar kısmında kolay bir şekilde çözülebilecek sonuç neticesinde eğer halen SIM kartı telefon görmüyorsa başka problemler de yer alıyor olabilir.

Sim Kart Görünmeme NedeniSim kart görünmeme nedeni, telefonla ilgili görmemesi ya da ayarlarla ilgili olmasının dışında hasarlı ve çizik olduğunda da gerçekleşir.

Bu problemi yaşadığınızda sim kartın üzerinde herhangi bir çizik olup olmaması ya da kırık bulunup bulunmamasını kontrol edebilirsiniz. Eğer hasar aldıysa sim kartı tamamen yenilemek de gerekebilir. Bu yüzden de sağlam ve sorunsuz bir sim kartla daha kolay bir şekilde sorunu çözebilirsiniz.

Bazı zamanlarda isim kartlar iptal edilebiliyor. Öyle iptal durumlarında da yine SIM kart görünmeme sorunu yaşanabilir. Bu sorunun yaşandığında da yine sim kartı yenilemek ve yeniden SIM kart almak gerekiyor.

Tüm bu yenilemelere rağmen halen telefon sim kartı görmüyorsa eğer bu durumda telefonla ilgili bir arıza problemi yaşanıyor da olabilir. Bu yüzden de bu arıza sorunu için telefonu yedeklemek ya da yaptırmak gerekebilir.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili