WhatsApp’taki Yeni Renkler Android’in Ardından Şimdi iOS’ta
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

WhatsApp’taki Yeni Renkler Android’in Ardından Şimdi iOS’ta

0

WhatsApp’taki Yeni Renkler Android’in Ardından Şimdi iOS’ta

Günümüzde biliyorsunuz ki mesajlaşma uygulaması olarak en çok kullanılanlar arasında Whatsapp yer almaktadır. Geçtiğimiz zamanlar da ise Whatsapp bir Android sistemine özel olarak renk değişikliği yapmıştı. Şimdi ise Whatsappta bulunan yeni renklerin hepsi İOS’ada geldi.

WhatsApp’taki Yeni Renkler Android’in Ardından Şimdi iOS’ta

Sosyal medya uygulamalarından biri olan Whatsapp her geçen gün kendini geliştirmeye ve yeni içerikler üretmeye devam ediyor. Hem yazılımsal hem de tasarım olarak kendini yenilemekte. İOS işletim sistemleri için 3 hafta önce Whatsapp renkleri ve tasarımları beta olarak karşımıza çıkmıştı. Platform için yeni özellikler gelse bile hem tasarım hem de renkler konusunda herhangi bir değişiklik yapmak istemiyorlar. Fakat bu durumu değiştirdiler ve her zaman aynı renkler kullanılırken şimdi yeni renkler kullanmaya başlayacaklar.

Whatsapp uygulaması genel olarak açık renk yeşil tonları kullanıyor fakat bunu değiştirip daha soluk hale getirdi. Bu yeni renkleri Andorid sistemi kullananlar bilir ilk orada güncellendi ve daha sonrasında İOS sürümüne de geldi. Whatsapp aynı zaman da sohbet balonları biliyorsunuz ki karanlık modda daha koyu bir yeşil ile karşımıza çıkmıştı fakat yeni tasarımı ile bu renk daha pastel yeşile dönüşmüştü.

Şimdi ise her iki sohbet balonunun tasarımlarının köşeleri eskisine göre biraz daha yuvarlak olmaktadır. Fakat çok dikkatli baktığınız zaman öyle anlı şanlı bir fark edeceğiniz kadar belirginlik yok. Yine çok dikkat ederseniz görebilirsiniz.

Peki değerli kullanıcılar sizler bu güncelleme hakkında neler düşünüyorsunuz ? Sizce Whatsapp’ın yapmış olduğu bu güncelleme nasıl oldu ? Yorumlarınızı bekliyoruz….

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir