Siğil Duası Nedir Okunuşu ( Türkçe – Arapça)
  1. Anasayfa
  2. Dini Konular

Siğil Duası Nedir Okunuşu ( Türkçe – Arapça)

0

Bu duayı genel olarak siğillerinden bir an önce kurtulmak ve Allah’tan yardım istemek için edilen dualardan birisidir. Özellikle Peygamber Efendimiz S.A.V hanımlarından birisin de elinde siğil olmuştu ve bu durumu gören Peygamberimiz hemen siğil duasını okumasını ona söylemiştir. Hanımı da bu duayı okuduktan sonra elindeki siğillerden kurtulmuş olur.

Siğil Duası Nasıl Okunur

Bize gelen en çok sorulardan birisi de siğil duasının nasıl ve kaç kere okunduğu oluyor. Bu konu hakkında bizler de araştırma yaptık ve edinmiş olduğumuz bilgileri sizlerle paylaştık. Siğil duası arkadaşlar 2 tane vardır birisi Zuhruftur 7 kere okunur şehadet parmakla gezdirilir ve siğilin üzerine üflenir , Allah’ın izni ile de siğil geçer.

Diğeri ise ilk olarak bu dua bir kağıt üzerine yazılır ve yakılır. Okunun bu dua tuz tanesi üzerine okunur 3 ihlas 1 fatiha okunduktan sonra siğile sürülür ve tuz bahçeden bir yere gömülür. Sabah kalktığınız zaman ise sağ elinizle işaret parmağınızı ıslatıp siğilin etrafında daire çizecek şekilde 3 defa çevirin. Daha sonra parmağınızı tekrardan ıslatarak siğil tükürük ile yağlanır.

Siğil Duası Ne Zaman Okunur

Siğil duasını arkadaşlar istediğiniz zaman okumanız mümkündür. Bu dua genellikle hemen bir defa okunan dua olduğu gibi birkaç gün süren dualar da vardır tabi. Hatta 1 hafta süren dualarda bulunmaktadır. Mesela tuza okunan siğil duası 1 hafta okunmaktadır.

Sizlere vermiş olduğumuz bu siğil duası sayesinde siğillerinizden Allah’ın izni ile kurtulabileceksiniz. Aynı zaman da her namaz kıldıktan sonra mutlaka bu duayı okuyun ve siğil olan yere üfleyin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir