Perma Saçlar ve Perma Bakımı 2021
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

Perma Saçlar ve Perma Bakımı 2021

0

Bu yıl saç modasında kızlarımız resmen çığ atladı ve en çok tercih edilenler perma saç modelleri oldu. 2021 yılına damgasını vuracak olan bu perma saç modellerini kızlar sizlerde kesinlikle tercih etmeniz gerekiyor. Saçlarımızı biliyorsunuz daha dayanıklı olarak kıvırcıklığını korumak ve aynı zaman da daha da güzel görünmesi için perma saçlar tercih edilmektedir. Bizlerde bu yazımızda hem perma saç modellerini sizlerle paylaştık hem de perma bakımı hakkında kısa bilgiler verdik.

En çok sorulan sorulardan birisi de perma saç fiyatları ne kadar ve perma saç nasıl yapılır soruları oluyor. İlk olarak kızlar perma saç yapmak için permaya özel bir sıvı vardır ve bu sıvı ile istenilen kalınlığa göre bigudiyle sarılarak yaklaşık olarak 30 ya da 40 dakika bekletilerek yapılır. Tabi buradaki en önemli noktalardan birisi de saçlarınızın kısalığı ve uzunluğudur. Bir diğer nokta ise usta birisine yaptırmazsanız istemiş olduğunuz sonucu tam anlamı ile alamayabilirsiniz.

Fiyatlarına bakacak olursak kısa perma saç için yaklaşık 50 ila 150 TL arasında , Orta saç perma için 75 ila 200 TL ve uzun saç perma için ise 150 TL ila 300 TL arasında bir fiyat isteniliyor. Tabi gitmiş olduğunuz kuaförün ve ustanın kalitesine göre de bu fiyatlar az çok oynayabilir. Perma yaptırırken veya perma saçları kullanacağımız zaman kızlar ister istemez saçlarımız kimyasala maruz kalabiliyor bunu da unutmamakta fayda vardır tabi.

Bir de bayanlar yaz mevsimi gelince biliyorsunuz denizler ve düğünler sık sık oluyor. İşte tamda bu gibi etkinliklere gideceğimiz zaman yapacağımız perma saç ile kendimizi değiştirebiliriz. Ama eğer saçlarınız zayıfsa ve dökülme gibi etkenler varsa perma saç yaparak kötü sonuçlarda alabilirsiniz. Bu yüzden perma saç yaptırmadan önce saçlarınızın sağlıklı ve bakımlı olması son derece önemli etkendir.

Perma saç nasıl yapılır’ı ben sizlere video olarak aşağıya ekledim ve sizler de o şekilde yapabilirsiniz. Yalnız kızlar saçlarınız eğer aşırı derecede yıpranmışsa o zaman uzmanlara başvurmanız da fayda vardır.

PERMA SAÇ YAPIMI VİDEO

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir