Oyunlarda Ping Düşürme Yöntemleri
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Oyunlarda Ping Düşürme Yöntemleri

Gecikme. Oyuncuların ebedi kabusu. Gecikme için sadece zayıf ağ bağlantısını suçlama eğiliminde olsak da, bu muhtemelen yüksek ping’in bir sonucudur. Tipik red flag sorunları, görsellerin ürkütücü olmaya başlamasıdır. Diğer oyuncuların ekranınızda görünüp kaybolduğunu fark ederseniz veya kendiniz oradan oraya savruluyorsanız, muhtemelen bir ping sorunu vardır.

Oyunlarda Ping Düşürme Yöntemleri

Yavaş oyun, hiçbir oyuncunun yaşamaması gereken bir acıdır. Sürekli olarak hızımızı artırmanın yollarını arıyoruz. Sorunu çözmek için ping’i ve neden bu kadar yüksek olduğunu anlamak önemlidir. Oyunlarda ping düşürme bu nedenle oldukça işe yarayabilir.

Ping’i düşürmenin tek bir kesin yolu yoktur. Birçok faktör yüksek ping’e katkıda bulunacaktır ve bunu azaltmak için kullanılabilecek birçok taktik de olacaktır. Bu makalede ping’in tam olarak ne olduğuna, ping’inizi nasıl ölçeceğinize ve düşürmek için hangi adımları atabileceğinize bakacağız. Özellikle çevrimiçi bir oyuncuysanız, bu kılavuz pinginizi düşük tutmanıza ve oyunlarınızın sorunsuz çalışmasına yardımcı olacaktır.

Düşük ping, tüm çevrimiçi oyuncular için son derece önemlidir. Gecikmeyi azaltır ve daha iyi bir genel oyun deneyimi elde etmenize yardımcı olur.

Ping Nedir? Oyunlarda Yüksek Ping Sorunu

Hızlı bir internet bağlantısı çeşitli faktörlere bağlıdır. En yaygın olarak dikkate alınan indirme ve yükleme hızlarıdır. Bunlar tabii ki önemli olsa da, ping de bir o kadar önemlidir. Ping’i hiç duymadın mı? Yalnız değilsin. Ping, bilgisayarınızın yanıt süresidir. Bilgisayarınızın diğer ağlardan gelen bilgilere yanıt vermesi için geçen süredir. Verilerin ana cihazdan cihazınıza ve tekrar geri tam bir döngü oluşturması için gereken süreyi tam milisaniye cinsinden belirler.

Bu nedenle ping süresini mümkün olduğunca düşük tutmak istersiniz. Bu, tüm taleplere yanıt vermenin en az zaman aldığı anlamına gelir. Çevrimiçi oyunlar dünyasında, ping sürenizi genellikle oyun içinde görebilirsiniz. Ayrıca diğer oyuncuların ping süresini ve mevcut oyun sunucularını da gösterir.

Ping Nasıl Azaltılır?

Böylece yüksek ping değeriniz olduğunu ve buna neden olabilecek bazı sorunları biliyorsunuz. Ama her şey kaybolmuş değil. Ping değerinizi düşürmek için atabileceğiniz birçok farklı adım vardır. Herkes için işe yarayan tek bir çözüm yoktur, bu nedenle hangilerinin sizin için işe yaradığını görmek için bu önerilerin çoğunu, hepsini test etmeniz gerekebilir.

Bu listeyi gözden geçirmenizi ve önerilen değişiklikleri ve ayarlamaları yapmanızı öneririz. Bu şekilde sorunun nedenini hızlı bir şekilde bulacak ve oyuna sorunsuz bir şekilde geri dönebileceksiniz.

1. Diğer Tüm Programları Kapatın

Bilgisayarınızda çalışan tüm programları kapatmayı her zaman bir alışkanlık haline getirmelisiniz. Aksi takdirde, sadece gecikme istemiş olursunuz. İşlerin hala devam ettiğini fark etmeyebilirsiniz bile. Her şeyin kapandığından emin olmanın en iyi yolu bunu Görev Yöneticiniz aracılığıyla yapmaktır. Açtığınızda, arka planda çalışan programlar da dahil olmak üzere çalışan her şeyi görebilirsiniz. Bunları kapatmak, bilgisayarınızın tamamen oyunu çalıştırmaya konsantre olmasını sağlayacaktır.

Ağ bağlantınız mükemmel olabilir, ancak bilgisayarınızda arka planda çalışan birkaç program varsa, bant genişliğiniz aşırı yüklenecektir.

Ayrıca, torrent kullanıyorsanız bunu kapattığınızdan emin olun. Torrentler her şeyden en fazla bant genişliğini emer. Bir oyunu çalıştırmaya çalıştığınızda hiçbir indirme etkin olmamalıdır. Oyunlarda ping sorunu halletme konusunda bu yöntem oldukça işe yarayabilir.

2. Sinyal Gücünüzü Optimize Edin

Yönlendiricinizden mümkün olan en iyi sinyali aldığınızdan emin olmak için ping’inizi düşürmenin de harika bir yoludur. Yönlendiricinizin en iyi performansı göstermesini istersiniz ve bunu başarmak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

Öncelikle, yönlendiricinizi evinizde açık bir alana kurduğunuzdan emin olun. Yapısal engeller ne kadar az olursa o kadar iyidir. İster inanın ister inanmayın, fiziksel engeller sinyalinizi yavaşlatabilir. Bu yüzden bolca yer olan bir yer bulun. Ayrıca yerden mümkün olduğunca yüksek olmasını isteyeceksiniz. Yönlendiriciden gelen sinyal aşağıya doğru yansıma eğilimindedir. Yani daha yükseğe çıkarabilirseniz, daha doğrudan bir sinyal alırsınız.

Yönlendiricilerin dahili ve harici antenleri de vardır. İçinizi kontrol edemeseniz de dışınızı kontrol edebilirsiniz. Tüm antenleri birbirinden yaklaşık 45 derece uzağa doğrultmayı deneyin. Yönlendiricinizin mümkün olduğunca fazla sinyal alabilmesi için bunları farklı yönlere doğrultmalısınız. Sadece bir anteniniz varsa, hız kontrolleri arasında bir yönün diğerinden daha iyi olup olmadığını görmek için antenle biraz oynayın.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili