Oppo Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır ?
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Oppo Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Bu makalede, Oppo Mobile garanti durumunuzu nasıl kontrol edeceğinizi göstereceğiz. Bir Oppo cep telefonunuz varsa, garanti durumunu kontrol etmek isteyebilirsiniz. Bu, Oppo web sitesini ziyaret ederek ve telefonunuzun IMEI numarasını girerek yapılabilir. Daha sonra telefonunuzun garanti süresi ve etkinleştirilip etkinleştirilmediği hakkında bilgi verilecektir.

Oppo Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır

Telefonunuzun garanti süresi genellikle bir, iki ya da üç yıldır. Telefonunuz bu süre zarfında etkinleştirildiyse, garantinin aktif olduğu kabul edilir. Telefonunuz etkinleştirilmemişse, son 12 ay içinde satın alınmışsa garanti hala etkin olabilir. Oppo garanti sorgulama eğer garanti süreniz konusunda emin değilseniz oldukça işinize yarayabilir.

Oppo mobil cihazınızı son 12 ay içinde satın aldıysanız, garanti hala aktif olabilir. Kontrol etmek için oppomobile.com adresine gidin ve cihazınızın IMEI numarasını girin. Garanti hala aktifse, garanti sözleşmesinin bir kopyasını görüntüleyebilir ve indirebilirsiniz.

Ayarlar’a Gidin ve Genel’i Seçin

Oppo Mobile garantiniz hakkında bir sorunuz olduğunda, önce ayarları kontrol etmek en iyisidir. Ana menüden Ayarlar’a dokunun. Genel altında, Garanti bölümünü görmek için aşağı kaydırın. Burada mevcut garanti durumunuzu görüntüleyebilir ve hatta gerekirse güncelleyebilirsiniz.

Bir Oppo cep telefonunuz varsa, garanti durumunuzu kontrol edebilir ve hatta gerekirse güncelleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, telefonunuzun ayarlarının “Garanti” bölümüne gidin. Burada, şu anda hesabınız altında kayıtlı olan tüm cihazların bir listesini göreceksiniz. Ayrıca hangi cihazların şu anda kayıt sürecinde olduğunu ve hangilerinin zaten kaydedilmiş olduğunu da görebilirsiniz. Daha yeni bir Oppo telefonunuz varsa veya 1 Temmuz 2017’den sonra satın aldıysanız, garantinizi çevrimiçi olarak da görüntüleyebilir ve güncelleyebilirsiniz.

Oppo telefon garanti sorgulama işte bu kadar basit bir işlemdir.

Aşağı Kaydırın ve Oppo Mobile Garanti Bölümünü Bulun

Oppo mobil cihazınızın garantisi varsa, garantiden yararlanmaya uygun olduğunuzdan emin olmak için hüküm ve koşulları kontrol etmeniz önemlidir. Oppo’nuzun ürün sayfasının garanti bölümü ihtiyacınız olan tüm bilgileri içermelidir. Oppo’nuzun ürün sayfasının garanti bölümünde ihtiyacınız olan tüm bilgiler bulunmalıdır. Buna garanti türü ve son kullanma tarihi de dahildir. Bir şeyler ters giderse nasıl garanti talebinde bulunacağınızı da öğrenebilirsiniz.

Oppo cep telefonunuzda bir şeyler ters giderse, garanti talebinde bulunabilirsiniz. Bunu yapmak için Oppo müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeniz ve onlara telefonunuzla ilgili bilgileri vermeniz gerekir. Daha sonra bir garanti talebinde bulunulup bulunulmayacağına karar verecekler ve size nasıl devam edeceğinize dair talimatlar göndereceklerdir. Oppo garanti süresi sorgulama sürecinde bu nedenle kimi zaman müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekebilir.

Oppo Cep Telefonunuzun Garanti Durumunu Kontrol Etme

Oppo cep telefonunuzla ilgili sorun yaşıyorsanız, öncelikle telefonunuzun garantisi olup olmadığını kontrol etmeniz önemlidir. Bunu yapmak için ayarlara gidin ve genel öğesini seçin. Aşağı kaydırın ve Oppo mobil garanti bölümünü bulun. Telefonunuz garanti kapsamındaysa, durum “garanti kapsamında” olarak gösterilecektir. Telefonunuz garanti kapsamında değilse, durum “garanti kapsamında değil” olarak gösterilecektir.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir