TikTok Video Sabitleme Nasıl Yapılır ?
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

TikTok Video Sabitleme Nasıl Yapılır ?

TikTok’un şu anda Instagram’ı anımsatan ve uygulama için mükemmel bir anlam ifade eden bir özelliği test ettiği Twitter’da paylaşıldı. İçerik oluşturucular TikTok’ta diğer platformlardan çok daha sık yayın yapıyor ve bazı videolar diğerlerinden daha iyi çalışıyor.

TikTok Video Sabitleme Nasıl Yapılır

Ancak bir hesaptaki çok sayıda TikTok, profildeki belirli bir TikTok’u tespit etmeyi zorlaştırıyor. Bunun nedeni, TikTok’ta videoların yayınlandıkları sıraya göre düzenlenmesidir. TikTok video sabitleme işlemi ile bunun önüne geçebilirsiniz ve kolayca dilediğiniz videoları daha çok kişinin görmesini sağlayabilirsiniz.

Bu Değişikliğin Nedeni Nedir?

TikTok şimdi içerik oluşturucuların başarılı videolarını profillerinde daha görünür hale getirmelerine yardımcı olmak istiyor. Klipleri seçmenize ve profilinizin en üstüne sabitlemenize olanak tanıyan yeni bir özelliği deniyorlar. Sabitlenen videolar, profildeki diğer videoların önünde net bir şekilde görünmelidir.

En fazla üç gönderi sabitlemek mümkün olmalıdır. Seçilen TikTok’ları profile sabitleyerek, bir hesabı ziyaret eden kullanıcıların viral klipleri hemen bulması daha kolay olacaktır. Kullanıcılar ayrıca Soru-Cevaplar, yarışmalar, kampanyalar veya YouTube videoları gibi gönderilere daha kolay dikkat çekebiliyor.

TikToker’lar ve markalar arasındaki işbirlikleri bir süre sabitlenebildiğinden ve böylece daha fazla görünürlük kazandığından, içerik oluşturucular ve ayrıca markalar özellikle yeni pin özelliğinden yararlanacak. Tiktokta video sabitleme temel olarak bu işe yarıyor.

Tiktok Video Sabitleme – TikTok Öne Çıkan Hikayeler

TikTok böyle bir özelliği yayınlayan ilk uygulama değil, çünkü prensip olarak önemli hikayelerin doğrudan profilin en üstüne sabitlendiği Instagram Story Highlights’ı anımsatıyor. Bu, profil ziyaretçilerini bilgilendirmek ve önemli içerikleri onlar için daha kolay erişilebilir hale getirmek amacıyla yapılır. Ancak TikTok’un aksine, Instagram’da sınırsız sayıda vurgu oluşturulabilir. TikTok’un gelecekte pin sayısını da artırıp artırmayacağı henüz öngörülebilir değil. Bu özellik oyunun kurallarını değiştirmese ve platformun kendisini değiştirmese bile TikTok’u bir adım öne çıkaracak ve kullanıcılara fayda sağlayacaktır. Ne yazık ki, yeni işlevin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı henüz bilinmiyor.

Tiktok Profiline Bir Video Nasıl Sabitlenir?

TikTok profilinize video sabitleyebilmek için ne yapmanız gerektiğini göstermeden önce, uygulamanın en son sürümünün cep telefonunuzda yüklü olması gerekir.

  • Google veya Apple uygulama mağazasından (iPhone’unuz varsa) manuel olarak güncelleyebilirsiniz. Yakın zamanda güncellememiş olmanız durumunda, bu özelliği bulamayabilirsiniz.
  • İlk olarak, TikTok uygulamasını açmanız gerekir.
  • Uygulamanın içine girdikten sonra, “Profil” yazan seçeneğe tıklamanız gerekir (ekranın sağ alt kısmı).
  • TikTok sekme menüsünde gösterilen ilk seçeneğe tıklayın (6 dikey şerit).
  • TikTok profilinize sabitlemek istediğiniz videoyu açın Video zaten mobil ekranınızda oynatılırken, ekranın sağ alt kısmında görünen üç yatay noktaya tıklamanız gerekecektir.
  • Farklı seçeneklere sahip bir menü görüntülenecek, Daha Fazla yazan menüye tıklayın.
  • Tüm adımları harfiyen yerine getirdiyseniz, videoyu TikTok profilinize sabitlenmiş olarak görebileceksiniz.

Sabitlenebilecek video sayısında herhangi bir sınırlama olmadığını belirtmek önemlidir. Tabii ki, buradan 4’ten fazla video sabitlememenizi öneririz çünkü bu sayıyı aşmak takipçilerinizin kafasını karıştırabilir.

İlginizi Çekebilir