Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır (En İyi Yöntemler)
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır (En İyi Yöntemler)

Instagram, hepimizin bildiği gibi, fotoğraflar ve videoların yanı sıra hikayeler ve diğer ifade biçimleri aracılığıyla unutulmaz deneyimleri paylaşmak için iyi bilinen bir sosyal medya sitesidir. Dünya çapında milyonlarca insan arkadaşları, aileleri ve meslektaşları ile iletişim halinde olmak için kullanıyor ve popülaritesi artmaya devam ediyor.

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır

Algoritma değişiklikleri ve özellik eklemeleri yoluyla Instagram, kullanıcıları için uygulamayı geliştirmek üzere sürekli olarak yeni fikirler üretiyor. Sitenin yeni bir özelliği olan ve kullanıcıların birbirlerine özel mesajlar, fotoğraflar ve videolar göndermesine olanak tanıyan Direkt Mesajlar, Aralık 2013’te tanıtıldı.

Unutmayın, platform hiçbir zaman doğrudan mesaj gönderme aracı olarak tasarlanmadı. Bu nedenle, kullanıcılar mesajları doğrudan uygulamadan telefonlarına kaydedemezler.

Ancak hepimiz yanlışlıkla bir şeyi silmiş ve daha sonra ona ihtiyacımız olduğunu fark etmişizdir… Ne yazık ki, bu durum bazen Instagram messenger’ımızda da ortaya çıkıyor. Instagram’da önemli mesajları yanlışlıkla silmek, onları kurtaramayacağınızı bildiğinizde bir felaket gibi görünebilir.

Instagram’da silinen mesajları kurtarmak istiyorsanız, İşte sizin için cevap bu makalede. İnstagram silinen mesajları geri getirme ve instagram eski mesajları görme nasıl yapılır?

İnstagram Silinen Sohbeti Geri Getirme Mümkün Mü?

Bu sorunun cevabı aslında çok açık. Aşağıdaki yöntemler, Instagram’da silinen mesajların nasıl kurtarılacağını bilmek için en kolay ve en güvenilir yöntemlerdir. Aslında bir şeyi sildiğinizde, sadece siz o veriyi silmiş olursunuz. Bununla birlikte, iletişimi silmediğiniz sürece, iletişim kurduğunuz kişi veya grup bir kopyasını saklar.

Silinen Instagram Mesajlarını Kurtarma

Instagram Mesaj Verilerini Kurtarma

Instagram’ın sunucularında depolanan Instagram verilerinizi kullanarak, Instagram mesajlarını kurtarabilirsiniz. Kayıp metinleri ve diğer küçük bilgileri kurtarmak söz konusu olduğunda, bu tekniğin en doğru teknik olduğu kanıtlanmıştır. Silinen Instagram mesajlarının nasıl kurtarılacağını öğrenmek için aşağıda verilen prosedürleri izleyin…

 • Instagram hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini girin. Uygulama yerine Instagram web sitesini kullanın çünkü uygulama web sitesinde erişilebilen birçok özelliğe sahip değildir.
 • Profil simgesi ekranın sağ üst köşesinde olabilir, ardından profil sayfasında ‘Profili Düzenle’ bağlantısını seçin.
 • Sayfanın sol tarafındaki ‘Gizlilik ve Güvenlik’ etiketini seçin.
 • ” Hesap verileri ” ve ” İndirme verileri ” etiketlerinin her ikisi de ” Veri ” kelimesini içerir.
 • Bu seçenek, Instagram profilinizin tüm öğelerini belirli bir sırayla görüntülemek istiyorsanız kullanılabilir, diğer yandan silinen Instagram mesajlarını kurtarmanıza izin vermez.
 • Bunu yapmak için, ” Veri İndirme ” seçeneğini seçin, ardından Instagram’ın verileri göndermek için kullanacağı  e-posta adresinizi girin.
 • İsteğe bağlı olarak, verilerin teslim edilmesini istediğiniz bilgi formatını seçebilirsiniz. “HTML” ayarlarına dokunmamanızı öneririz.
 • “İleri” düğmesine tıkladığınızda, mevcut profil şifrenizi girmeniz istenecektir.
 • “İndirme Gerekli” düğmesine tıklamadan önce şifrenizi girin.
 • Size bir ‘İndirme’ yanıt mesajı gönderilecek ve veriler gönderim bildirimini aldıktan sonra 48 saat içinde size gönderilecektir.
 • Veri indirme sayfasına bağlantı içeren bir e-posta aldıysanız, bilgilere erişmek için üzerine tıklayın.
 • Kimliğinizi doğruladıktan sonra, kullanıcı adınız ve şifreniz de dahil olmak üzere Instagram kimlik bilgilerinizi girmeniz istenecektir.
 • Verileri indirmek için bir bağlantı içeren bir web sitesine yönlendirileceksiniz. Tüm hesap bilgilerinizi bir ZIP dosyasına indirmek için ” Bilgi Al ” düğmesine tıklayın.
 • ZIP dosyası WinRAR ile açıldıktan sonra mesaj klasörüne gidin. Orada “chats.html”…. adlı bir sayfa bulacaksınız.
 • Tek yapmanız gereken, yeni bir tarayıcı penceresinde açılacak ve o ana kadarki tüm sohbetlerinizi içerecek olan sayfayı kopyalamaktır. Böylece instagram silinen mesajları geri alma işlemini tamamlamış oldunuz.

Not: Silinen Instagram mesajlarını kurtarmak için bu teknik biraz zaman alır, ancak ücretsiz ve etkilidir. E-postaların ulaşması biraz zaman alabileceği için sabırlı olun.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir