Instagram Keşfet Sıfırlama Nasıl Yapılır ?
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Instagram Keşfet Sıfırlama Nasıl Yapılır ?

0

Instagram, görsel açıdan en çekici görselleri paylaşmak ve bunları beğenilerinize göre düzenlemek için harika bir yerdir. Bu, Instagram’ı daha keyifli bir deneyim haline getirmek için istediğiniz kadar kişiselleştirebileceğiniz anlamına gelir.

Instagram Keşfet Sıfırlama Nasıl Yapılır

Instagram’ın Keşfet bölümünü incelerken, Keşfet özelliğini kişiselleştirmek veya varsayılana geri döndürmek isteyebilirsiniz. İnstagram keşfet sıfırlama yöntemlerini öğrenmek ve uygulamayı daha fazla kişiselleştirmek isteyebilirsiniz.

Bu alanda her yaştan ve kitleden insana hitap eden yeniliklerle rekabet eden birçok uygulama var. Instagram son zamanlarda bu yarıştaki en etkili rakiplerden biri olarak ortaya çıktı. Temelde bir fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olan Instagram, sahneye ilk çıktığından bu yana önemli adımlar attı. Platform son dönemde özellikle Hikayeler bölümünde fotoğraflara yakınlaştırma ve yorumları beğenme gibi yeni özelliklerle dikkat çekiyor.

Instagram’a binlerce üyeyi etkileyen güzel özellikler ile birlikte zaman zaman bazı tepki çeken güncellemeler de gelebiliyor. Eğer kullanıcı şikayetleri belli bir yönde artarsa Instagram kısa sürede kullanıcı memnuniyetini sağlayabilir. Instagram, kullanıcı deneyimini mümkün olduğunca keyifli hale getirmeye çalışmaktadır.

Tüm verilerinizi toplar, en popüler Instagram profillerinizi bilir, arama sorgularınızı toplar ve daha fazla eğlenin diye en çok hangi içeriği sevdiğinizi bilir. Instagram’ın Keşfet sayfası, içeriğin her kullanıcıyla alakalı daha fazla ilgili olması için her bir kullanıcı için kişiselleştirilmiştir. Peki, instagram keşfet sifirlama 2024 yılında nasıl yapılıyor?

Instagram Keşfet Sayfanızda Hangi İçerikler Gösteriliyor?

Daha önce de belirtildiği gibi Instagram, yalnızca ilgilendiğiniz içerikleri göstererek kullanıcı deneyimini iyileştirmeye çalışmaktadır. Instagram neyle ilgilenebileceğinizi nasıl biliyor?

Çok basit. Bir içeriği beğenir veya yorum yaparsanız, Instagram bunun ilginizi çektiğini ve gelecekte benzer içeriklerle ilgilenebileceğinizi bilir.

Instagram bu bilgileri kaydeder ve belirli sorguları aradığınızda veya belirli etiketleri veya kullanıcıları güncel olarak ziyaret ettiğinizde Keşfet sayfanızda size daha iyi içerik sağlamak için kullanır.

Kısacası Instagram, Instagram’ı kullanırken sağladığınız tüm bilgileri toplar ve bunları size hangi içeriği göstereceğini belirlemek için kullanır.

Instagram Keşfet Sayfasını Nasıl Değiştirebilirim Veya Sıfırlayabilirim?

Instagram’a görmek istemediğinizi bildirerek istenmeyen içeriğin Keşfet sayfasında ve genel olarak Instagram akışında görünmesini engelleyebilirsiniz. Bunu aşağıdaki yöntemleri kullanarak kolayca yapabilirsiniz.

  • Instagram’ı açın ve hesabınıza giriş yapın.
  • Uygulamanın altındaki arama simgesine dokunun.
  • Keşfet sayfasına yönlendirileceksiniz.
  • Gelecekte görmek istemediğiniz tüm içeriği açın.
  • Sağ üst köşedeki üç nokta simgesine tıklayarak İlgilenmiyorum seçeneğini belirleyin.
  • Daha sonra Bu gönderi gizlendi gibi bir mesaj göreceksiniz, Bundan sonra bunun gibi daha az gönderi gösterilecek.

Bu kadar! Hoşunuza gitmeyen bir içerik görürseniz bunu yapmaya devam edin.

Ayrıca Instagram’ın hangi içeriği beğendiğinizi bilmesine izin vermelisiniz, bu nedenle daha aktif olun ve beğendiğiniz içerikleri beğenin ve yorum yapın. Bu, Instagram’a bu tür içerikleri daha fazla göstermesi için sinyal verir.

Ayrıca, ilginizi çeken hashtag’leri takip etmeyi unutmayın. Böyleyece takip ettiğiniz etiketlerden daha fazla içerik ile etkileşime gireceksiniz.

Arama Geçmişini Silme

Instagram Keşfet sayfanızda çok fazla alakasız içerik görüntülendiğini fark ederseniz, en kolay yolu seçebilir ve arama geçmişinizi temizleyebilirsiniz.

Bu, Instagram’ın topladığı tüm verileri temizleyecek ve son aramalarınıza ve gönderimlerinize göre içerik göstermeye başlayacaktır. Instagram arama geçmişinizi tamamen sıfırlamak keşfet sayfanızı sıfırlamanın en garanti ve kolay yoludur.

Bu oldukça kolay bir işlemdir. Profilinize eriştiğinizde üst sağ kısımda bulunan seçenekleri ifade eden bölüme tıklayarak ayarlar kısmında arama geçmişinizi temizleyeceğiniz bölümü bulacaksınız. Ancak bazı durumlarda bu işlem geçmişi temizlemek için yeterli olmayabilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir