Windows 10’Da Yavaş Önyükleme Sürelerini Düzeltmenin Yolları
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Windows 10’Da Yavaş Önyükleme Sürelerini Düzeltmenin Yolları

0

Windows’un genel olarak en sinir bozucu yanlarından birisi de yavaş başlamasıdır ve birçok insan bu duruma sinir olur. Özellikle Windows’un ön yüklemesi baya bir zaman aldığından dolayı yavaşlama meydana gelir ve birçok kullanıcı da bu duruma öfkelenir. Peki  Windows 10 önyükleme sürelerini düzeltmenin yolları nelerdir ? Biz bu konu hakkında netten araştırma yaptık ve bulmuş olduğumuz bilgileri sizlerle paylaştık. Artık vereceğimiz bu bilgiler sayesin de bilgisayarınız daha hızlı açılacaktır.

Windows 10’Da Yavaş Önyükleme Sürelerini Düzeltmenin Yolları

Windows 10 Ön Yükleme Süresini Hızlandırma

Windows 10’da yavaş önyükleme süresine genel olarak en çok sorun oluşturan ayarlardan birisi de hızlı başlatma seçeneği yer almaktadır. Yani bu ayar genellikle varsayılan ayardadır ve bu yüzden bilgisayarınız kapanmadan hemen bazı önyüklemeler yapılır.

Aslında evet bu özellik gerçekten güzel fakat birçok kişi tarafından sorunlara neden olabiliyor tabi. Bu yüzden eğer hızlı bir şekilde açılmasını istiyorsanız önyükleme olmasın diyorsanız bu durumu değiştirebilirsiniz.

Özelliği devre dışı bırakmak için ilk olarak Ayarlar kısmına girip Sistemler yerinden Güç ve Uyku moduna giriş yapın. Bu girdiğiniz yerinde sağ tarafında denetim masasında ki yerde Güç seçenekleri var oraya girip Ek Güç ayarlarına girin.

Sonra sol kenarda Güç düğmelerinin yapacaklarını Seçin ve ayarları değiştirmek istiyorsanız yönetici izni vermeniz gerekmektedir. Bu yüzden ekranın hemen üst kısmında yer alan şu anda kullanılamayan ayarı değiştirin.

Şimdi bu ayarı değiştireceğiz. Hızlı başlatmayı açın ve değişiklikleri kaydet seçeneğinin işaretini kaldırın. Bu şekilde yaptığınız zaman önyükleme süresi hızlanacaktır. Aynı zaman da dilerseniz bilgisayarınıza yük olan programları da kaldırabilirsiniz. Bilgisayarınızın açılmasını yavaşlatan bir diğer unsur ise bilgisayarınız açıldığı zaman açılan otomatik uygulamalardır. Bunları kapatarak da hızlandırabilirsiniz.