Enerji İçeceğinde Alkol Var Mı? ( Monster, Just Power, Dark Blue)
 1. Anasayfa
 2. Güncel Bilgiler

Enerji İçeceğinde Alkol Var Mı? ( Monster, Just Power, Dark Blue)

0

Günümüzde özellikle gençler tarafından sıklıkla içilen içeceklerden birisi de enerji içeceği oluyor. Enerji içeceği çeşitleri arasında Monster , Just Power , Dark Blue gibi içecekler yer almaktadır. Fakat merak edilen soru bu enerji içeceklerinin içerisin de Alkol var mı veya sarhoş eder mi ? gibi sorular sorulmaktadır.

Şimdi ilk olarak şuna bir açıklık getirmemiz daha doğru olacaktır. Enerji içeceklerinin içerisin de yer alan maddelerden dolayı kişiye hem fiziksel hem de zihinsel olarak enerji vermektedir.

Monster Just Power Dark Blue Alkol varmi

Son zamanlar da ise enerji içeceklerini içerisin de alkol var mı sorusu baya bir tartışılan konular arasında yer alıyor. Zaten düzenli olarak enerji içeceği tüketen ve gerek duyduğu zamanlar da içen insanlar bu tür şeyleri kafalarına takarlar bu da gayet normal bir durumdur.

Genel olarak spor yapanlar , günü çok yoğun geçen insanlar veya yorucu iş temposuna maruz kalan insanlar enerji kazanmak için tercih ettikleri içeceklerden birisidir. Bu içecekler kişiye her ne kadar da enerji verse de çok fazla tüketilmesi pek tavsiye edilen durum değildir.

Enerji İçeceğinde Alkol Var mı?

Şimdi asıl sorumuza gelelim isterseniz. Enerji içeceklerinin içerisin de arkadaşlar hiçbir şekilde alkol gibi bir durum söz konusu değildir. Aslında bakarsanız bu tamamen yanlış bir algıdır. Ama yine ne olursa olsun enerji içeceğini çok fazla tüketmemeye özen göstermeniz gerekiyor.

Red Bull Enerji İçeceğinde Alkol Var mı?

Günümüzde enerji içeceği dendiği zaman akıllara gelen ilk marka Redbull markası oluyor. En çok sorulan soru da Redbull’da Alkol Var mı ? sorusu oluyor. Redbull enerji içeceğinde arkadaşlar alkol bulunmamaktadır.

Monster İçeceğinde Alkol Var mı?

Monster markası da bir enerji içeceğidir ve içerisin de her ne kadar koruyucu madde ile vitamin olsa da alkol bulunmamaktadır.

Monster Enerji içeceği Besin Bilgileri 100ml

 • Enerji 205 kJ – 49 kcal
 • Karbonhidrat 12 g
 • Şeker 11 g
 • Sodyum 83 g
 • VITAMINLER 100ml
 • B2 Vitamini 0.7 mg
 • B3 Vitamini 8.5 mg
 • B6 Vitamini 0.8 mg
 • B12 Vitamini 2.5 µg

Dark Blue Enerji İçeceğinde Alkol Var mı?

Dark Blue enerji içeceği sporcuların daha fazla tercih etmiş olduğu enerji içeceklerinden birisidir ve içerisin de herhangi bir şekilde Alkol maddesi bulunmamaktadır.

Just Power Enerji İçeceğinde Alkol Var mı?

İnsanlar kaybetmiş olduğu enerjilerini tekrardan kazanmak için genel olarak enerji içeceklerine yönelirler. Enerji içeceği olarak da Just Power günümüzde sıklıkla tüketilenler arasında yer alır. Fakat içerisin de Alkol yoktur.

Enerji İçeceği Sarhoş Eder mi?

Şimdi en sık sorulan sorular arasında Enerji içeceğinin sarhoş edip etmediği sorusu oluyor. Arkadaşlar içerisin de Alkol gibi bir madde olmadığından dolayı enerji içecekleri sizi sarhoş etmez.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir